Domů » Bleskovky » Microsoft představil redukci ze Surface Connect na USB-C. Je velká a drahá

Microsoft představil redukci ze Surface Connect na USB-C. Je velká a drahá

V naší recenzi Microsoft Surface Pro jsme si postěžovali, že se na zařízení nenachází univerzální USB-C port, ale proprietární konektor Surface Connect, do kterého je drahé příslušenství (dokovací stanice, nabíječky) a přitom jej najdeme pouze na zařízeních rodiny Microsoft Surface.

Recenze Microsoft Surface Pro: zakladatel rodu dozrál téměř k dokonalosti

Velká a drahá redukce

Microsoft nyní konečně představil dlouho slibovanou redukci ze Surface Connect na USB-C, do které pak bude možné připojit například vlastní USB-C rozbočovač, avšak toto řešení bude připomínat škrábání se levou rukou za pravým uchem. Pokud jste si představovali útlou redukci, musíme váz zklamat, „donglík“ sám má velikost malé dokovací stanice a bude poměrně drahý – 80 dolarů, tedy asi 2 200 korun i s daní.

Alespoň, že USB-C půjde použít nejen pro připojení periférií, ale i k přenosu obrazu a k nabíjení, bude však vyžadována nabíječka s minimálním výkonem 27W a 12V. Redukce bude spolupracovat pouze s nejnovějšími modely Surface Pro a Surface Laptop, majitelé prvního Surface Booku tak zřejmě mají smůlu. Redukce půjde do prodeje již tento pátek, zatím však pouze pro firemní zákazníky, běžní spotřebitelé se dočkají později.

Dá se předpokládat, že příští generace Surface Pro a Surface Laptop již bude USB-C konektorem přímo osazena, byť Surface Connect si nejspíše také ponechá.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

12 komentářů

 1. Zloděj Apple… Oh pardon, zvyk ????

  • MS ma tak odladeny SW ze by za tu redukciu mohol pytat aj 250 eur

  • Uni
   Vsadím se s tebou o co chceš, že tady komentář od htcjirky nebude.
   Být to o Apple a příslušenství, je mezi prvními ????

  • Duch (neregistrovaný): Prohráls. Dokonce pochválil propritární vs standard, je to borec ????

  • Dneska je koukám moderní mít mraky redukcí. Ale aspoň to nejde směrem jako Apple, který očeše vše co se dá, nechá jeden jedinný konektor a na všechno si kup redukci. Ikdyž jednoho dne třeba nezbyde na jablečných zařízeních ani ten jeden konektor. ????

 2. Tohle se fakt povedlo :)

 3. Wtf? Zmysel toho celého? Keď tam je display port a USB-A 3.0.

 4. Z clanku: V naší recenzi Microsoft Surface Pro jsme si postěžovali, že se na zařízení nenachází univerzální USB-C port, ale proprietární konektor Surface Connect, do kterého je drahé příslušenství…kdyzvto da nekdo jiny, je to problem, budeme si stezovat a to i na prislusenstvi, kdyz je to svaty Apple, tak je to exkluzivni za exkluzivni cenu:))

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).