Microsoft představil ekologickou myš s 20% podílem mořských plastů

Microsofts Ocean Plastic Mouse

Kromě očekávaných tabletů a konvertiblů z řady Surface představil Microsoft i zajímavé příslušenství. Jedná se například o myš Ocean Plastic Mouse, která už podle názvu potěší především příznivce ekologie a udržitelnosti.

Ocean Plastic Mouse Microsoft 3
Microsoft Ocean Plastic Mouse

Tentokrát nejde o vrcholnou ergonomii ani o citlivost. Materiál použitý pro výrobu myši je z 20 % recyklovaný mořský plast, obal je dokonce plně recyklovatelný. Podobný přístup asi budeme vídat čím dál častěji, protože Microsoft už loni avizoval ukončení jednorázových plastových balení do roku 2025 a do roku 2030 chce mít neutrální uhlíkovou stopu.

Recycling ocean plastic to help clean up our oceans.

Malá krabička je vyrobena z recyklovatelného dřeva a vláken z cukrové třtiny. Microsoft zároveň umožní zákazníkům, aby zpět do firmy poslali své staré myši k recyklaci (platí i pro ČR). Bezdrátová myš pracuje s Bluetooth Low Energy a technologií Swift Pair pro párování. Napájení probíhá pomocí jediné AA baterie, která by měla vydržet až 12 měsíců.

Ocean Plastic Mouse Microsoft 2
Pro výrobu těla myši byl použit plast z moří a oceánů

Tělo myši je vyrobeno z pryskyřice v kombinaci s plasty z oceánů a řek. Tyto plasty jsou zpracovány do drobných granulí, které se následně smíchají s ostatními použitými materiály. Předprodej pro USA a Kanadu začal už nyní, ostatní země by měly následovat od 10. října. Ačkoliv českou cenu zatím neznáme, mezinárodní doporučená cena je 24,99 USD, tedy asi 550 Kč bez DPH.

Autor článku
Adam Bělunek
Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit v bikeparcích a trailcentrech na svém kole nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a moc rád cestuji.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku