Domů » Bleskovky » Microsoft Pre-Touch: Nová technologie odhaluje další možnosti ovládání telefonu gesty

Microsoft Pre-Touch: Nová technologie odhaluje další možnosti ovládání telefonu gesty

V roce 2014 Microsoft zrušil vývoj smartphonu s kódovým označením McLaren, který měl být vzhledově větším kovovým sourozencem Lumie 1020 a jako bonus měl přinést ovládání gesty nad displejem. I když McLaren do cíle nedojel, s bezdotykovými gesty si zřejmě v Microsoftu hrají pořád. Alespoň to naznačuje právě zveřejněné video divize Microsoft Research.

Pre-Touch Sensing for Mobile Interaction

Redmondští nazývají tuto technologii Pre-Touch, volně přeloženo „předdotyk“. Jedná se v podstatě o obrácenou podobu 3D (Force) Touch od Apple, v tomto případě však dotyková vrstva displeje nereaguje na sílu stisku, ale na okamžik, kdy k fyzickému dotyku ještě nedošlo. McLaren měl pro tuto technologii využití např. ve funkci Mix View, která měla při přiblížení prstu nad dlaždici na domovské obrazovce zobrazit rozšířené ovládací prvky a informace.

诺基亚 Lumia 935 McLaren 3D Touch 上手使用(@诺记吧 原创)—在线播放—优酷网,视频高清在线观看

Nové video ukazuje další možnosti využití jako zobrazování skrytých ovládacích prvků v přehrávači multimédií přímo v místě chystaného dotyku; rychlé přepínání mezi panely v internetovém prohlížeči; rychlý výběr textu či souborů pro další práci s nimi apod. Kromě toho má mít tato technologie na svědomí vyhodnocování nechtěných dotyků, například dlaní, pokud má zařízení tenké postranní rámečky.

preddotyk

Zbývá tedy položit otázku, zda se tohoto konceptu někdy u smartphonů dočkáme. McLaren sice nikdy nevyjel, avšak podle šéfredaktora serveru Windows Central Daniela Rubina používala Nokia jinou technologii, než nyní ukázal Microsoft. Předdotyk se tak může stát jednou z funkcí, kterými se budou chtít příští zařízení od Microsoftu odlišit od konkurence.

https://twitter.com/Daniel_Rubino/status/725773471196811264

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
15 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments