Domů » Bleskovky » Microsoft požádal HTC, aby některé Android telefony nabízelo také s Windows Phone

Microsoft požádal HTC, aby některé Android telefony nabízelo také s Windows Phone

S rozhodnutím Microsoftu odkoupit divizi výroby chytrých telefonů od Nokie vyvstává otázka osudu dalších výrobců zařízení s Windows Phone. Softwarový gigant se je snaží přesvědčit, aby v produkci a vývoji pokračovali. Poslední spekulace zveřejněné serverem Bloomberg zmiňují i celkem zoufalé řešení. Podle zprávy Microsoft požádal minulý měsíc HTC, aby nainstalovalo Windows Phone na zařízení, které v současné době běží na Androidu, jako druhou volbu (dualboot). Jako odměnu Microsoft nabídl snížení nebo zrušení licenčních poplatků. Jednání jsou údajně v prvotní fázi a zatím nevíme, kterých zařízení by se to přesně týkalo.

Není tak zřejmé, jestli telefon bude nabízet oba systémy zároveň nebo pouze jako možnost volby. Další možností je převod současného zařízení s Androidem na Windows Phone, podobně jako Lumia 800 vycházela z designu N9, byť zde docházelo po hardwarové stránce k řadě změn. Microsoft se tak nejspíše bude držet strategie, při které nabízí mobilní Windows i dalším výrobcům, přestože po nákupu Nokie začne produkovat vlastní modely. Odstupující CEO Steve Ballmer údajně minulý týden navštívil Čínu ve snaze získat další hardwarové partnery.

David Podzimek

7 komentářů

 1. Zadost bude vyslysena, pokud kazdy ctvrt rok strci HTC obalku pod dvere s ctvrt miliardou, jako to udelali s Nokii :-)

 2. Portak (neregistrovaný)

  Že bychom se konečně dočkali doby, kde si zvlášť vyberem zařízení a zvlášť OS .. :)

 3. Tom (neregistrovaný)

  Pokud bude mozne WP po vyzkouseni smazat, nebylo by to spatne.

 4. michal zobec (neregistrovaný)

  mne by nevadila ani možnost po vyzkoušení vymazat android :)

  • Presne tak, to by byla dokonce lepsi varianta a i povyseni samotneho telefonu.

 5. Lukáš (neregistrovaný)

  Souhlas

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).