Domů » Bleskovky » Microsoft „povolil kohoutky“, Mango teče plným proudem

Microsoft „povolil kohoutky“, Mango teče plným proudem

Když začal Microsoft zhruba před měsícem uvolňovat novou verzi operačního systému Windows Phone s kódovým označením Mango, nezapomněl připomenout, že se aktualizace dostane ke všem zákazníkům postupně – v rozmezí několika týdnů.  Důvodem bylo zajištění kvality. Kdyby se totiž objevila nějaká chyba, mohla by společnost průběh aktualizací pozastavit a problém operativně vyřešit bez nutnosti posílat později záplatu znovu na všechna zařízení. Někteří uživatelé ale nechtěli čekat, až na ně přijde řada, a oprášili osvědčený postup z předchozí (No-Do) aktualizace, který jim umožnil „předběhnout ve frontě“ a získat novou verzi systému podstatně dříve.

-

Během uplynulého měsíce už ale Microsoft nasbíral potřebná data, aby se ubezpečil, že vše funguje tak, jak má. Společnost se proto rozhodla „povolit kohoutky“ a uvolnit aktualizace pro zbývající uživatele najednou. Výjimkou jsou jen ojedinělé případy, týkající se především zařízení distribuovaných některými zahraničními operátory. Na oficiálním blogu vývojářů systému Windows Phone to včera uvedl zaměstnanec Microsoftu, Eric Hautala.

Ten dále zmínil, že někteří výrobci zařízení začnou od příštího týdne uvolňovat nový firmware pro jednotlivé přístroje. Bohužel se ale zdržel jakýchkoliv detailů. Dodal jen, že jejich dostupnost závisí na zemi, operátorovi a konkrétním modelu. Nové verze by měly zlepšit výkon telefonu a/nebo aktivovat nové funkce v systému. Znamená to, že se dočkáme funkce Sdílení internetu? Nebo snad dodatečně i české lokalizace? To se dozvíme už za týden.

Zdroj: WindowsPhoneBlog

Miroslav Havlíček

12 komentářů

 1. na WP central je uvedeno, že mango už je na 100pro aktualizované..

 2. U některých Omnií to ale stále nejde :(

 3. teče teče, ale do brandované Samsung Omnia 7 asi nikdy nedoteče

 4. Nie je ten Samsung Omnia 7 nejaký omyl?

  Chcem Samsung Omnia W, ale trocha sa obávam…

 5. gotys (neregistrovaný)

  Mám HTC Titan od Vodafone vybavený plnohodnotným Mangem a nádhera! Přešel jsem z SGS2 a nelituji. Sexy systém, už se těším až s ním přijdou Nokie.

 6. Mango bez aplikací?Raději zůstanu u SGS2..

  • vám je 30.000 aplikací na store málo? :-D

  • frees (neregistrovaný)

   mimonaut: samozrejme, ze ano ked na ios a android je 300 tisic a 200 tisic

  • frees (neregistrovaný): a kolik si jich Ty jako uzivatel vyuzil? divil bych se kdyby to trojciferne cislo :D

  • xsarahdi (neregistrovaný)

   frees (neregistrovaný):

   trocha stará info..:) 600000 iOS a 500000 Andr

   [odkaz]

 7. Daniel (neregistrovaný)

  My s Omnií 7 se asi nedočkáme…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).