Domů » Bleskovky » Microsoft potvrzuje: Office pro iOS a Android je v přípravě

Microsoft potvrzuje: Office pro iOS a Android je v přípravě

Když se letos v únoru objevily na internetu obrázky zobrazující kancelářský balíček Office na iPadu, všichni čekali, co se z toho nakonec vyklube. Zda šlo o něčí vtip či zda Microsoft na verzích pro jiné mobilní systémy opravdu pracuje? Nějakou dobu to vypadalo spíše na první situaci, jelikož se žádné další obrázky nevyrojily a po mobilních Office na jiných platformách jakoby se slehla zem. To se nedávno změnilo díky zvěstem, které naznačují, že bychom se tohoto balíku měli dočkat na jaře příštího roku. Období nejistoty nakonec skončilo včerejším dnem, kdy server TheVerge zveřejnil další nové obrázky. 

Ty předznamenávají, že aplikace jako Word, Excel a PowerPoint budou pro systém iOS dostupné každá samostatně a ne jen v rámci celého balíku. Aplikace by měly být ke stažení zdarma, pokud od nich budete vyžadovat pouze prohlížení. Ten, kdo ovšem bude chtít navíc i editovat, si něco připlatí. Podle dosavadních informací ovšem bohužel nelze očekávat velkou obsáhlost funkcí a o nahrazení plnohodnotné PC verze nemůže být ani řeč. Je tedy otázka, jak úspěšné budou v konkurenčním boji proti již zaběhnutým kancelářským balíkům na jednotlivých platformách. Po úniku na internet byly informace následně potvrzeny i samotným Microsoftem. A zkrátka nepřijdou ani uživatelé Androidu, pro které se Office Mobile rovněž chystá. 

Zdroj

Richard Bláha

9 komentářů

 1. mino (neregistrovaný)

  tym padom dovod na prechod na WP na pada

  • bkf1 (neregistrovaný)

   jestli ti jde jen o office, tak treba takovy Kingsoft Office, ktery se pysni svou vysokou kompatibilitou, je na Play ke stazeni uz vcelku dlouho ;-)

  • mino (neregistrovaný)

   jojo pouzivam, hlavne to rohranie je prijemne

 2. weth (neregistrovaný)

  Zdarma pouze prohlizeni, ostatni jen pro O365 subscribed? Verze zdarma ztraci smysl, protoze prohlizeni zvlada iOS nativne od pocatku. Misto predplatitelu O365 bych radsi videl placenou „offline“ aplikaci.

 3. uni (neregistrovaný)

  Tak je jasné, že Office pro ARM systémy si bude hýčkat na W8RT jako konkurenční zbraň. Tak jako např. Google činí s Maps nebo Apple s iTunes.

 4. MiHaS (neregistrovaný)

  Office jako chlouba WP 7.5 … word dobrý, ale EXCEL no to jeéééee teda něco, spíš prohlížeč než editor. Nelze kopírovat buňky, nepřidám řádek … zlatý WM 6.5

  • jk001 (neregistrovaný)

   excel ovládaný len dotykom t.j prstom nikdy nemôže byť ani spolovice funkčný ako na desktope a pokiaľ viem tak každý WM mal stylus na ovládanie čím sa dá dosiahnuť predsa len trochu iná presnosť ovládania . a pracovať v xcely len prstom je zatrest aj keby umožňoval vami zmieňované funkcie

  • MiHaS (neregistrovaný)

   Samsung Omnia 2 s WM 6.5.2(3) bez stylusu a naprostá spokojenost.

 5. Pipa (neregistrovaný)

  No co pamatuju tak i na WM jsem nakonec používal radši doc2go

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *