Domů » Bleskovky » Microsoft potají vyvíjí nového univerzálního Průzkumníka souborů. Takto bude vypadat

Microsoft potají vyvíjí nového univerzálního Průzkumníka souborů. Takto bude vypadat

Jednou z novinek podzimní aktualizace Windows 10 bude možnost přepnout aplikaci Průzkumník do tmavého tématu, stále se však jedná o ten klasický souborový manažer, který je součástí systému Windows odnepaměti. Microsoft sice začal vyvíjet jeho moderní univerzální podobu, veřejnosti ji však ukázal pouze ve Windows 10 Mobile. V počítačových Windows 10 se tato aplikace objevila pouze skrytě, nicméně lze ji jednoduše aktivovat.

Windows 10 skrývají univerzálního Průzkumníka souborů, zatím toho moc neumí

Práce na náhradě klasického Průzkumníka začínají

Moderní aplikace Průzkumník byla ve Windows 10 objevena více než před rokem, od té doby se v ní však nic nezměnilo. Až doteď. Nová verze obsažená v podzimní aktualizaci systému s číslem 1809, bude obsahovat následující nové funkce:

  • Podpora drag and drop
  • Lepší podpora kontextových menu vyvolaných pravým kliknutím
  • Vylepšený systém kopírování a vkládání, nová možnost vyjmutí
  • Možnost nastavovat nové pozadí plochy přímo z aplikace
  • Ovládací tlačítka se přesouvají zespodu nahoru

Moderní prohlížeč souborů pro všechny typy zařízení

Moderní Průzkumník má pro Microsoft velká význam do budoucna, neboť jej bude možné používat i za hranicemi klasických desktopových Windows, např. na brýlích Hololens, na Xboxu, tabulích Surface Hub, popř. na nových verzích Windows, které nebudou podporovat klasické desktopové programy jako je Andromeda či Polaris.

Podle WindowsCentral prý zatím není rozhodnuto, kdy univerzální Průzkumník nahradí ten klasický, dá se však předpokládat brzký přísun dalších funkcí.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
31 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments