Domů » Články » Microsoft oznámil zásadní restrukturalizaci: Čekají nás velké změny?

Microsoft oznámil zásadní restrukturalizaci: Čekají nás velké změny?

Microsoft před několika dny oficiálně oznámil zásadní restrukturalizaci, která by měla společnosti pomoci k efektivnější spolupráci. Nadále se bude hlavně soustředit na zařízení a služby, oproti softwaru v minulosti.

Microsoft minulý čtvrtek oficiálně oznámil velkou reorganizaci, o které se mluví již pár měsíců a dotkne se více než 90 tisíc zaměstnanců. Informace byla zveřejněna jménem CEO společnosti – Steva Ballmera. Poskytl tak podrobné informace o největší restrukturalizaci společnosti, program označil jako „Jeden Microsoft“. Pokračuje tak přesun od producenta softwaru ke společnosti zaměřené na „zařízení a služby“. 

 

Microsoft se do teď dělil na základě divizní struktury, stejně je dělena většina velkých společností. S reorganizací přijde posun ke struktuře založené na funkčním dělení, které užívá například firma Apple. Redmondský gigant tak bude více koherentním celkem a sám Steve Ballmer to okomentoval: „Budeme jednu strategii razit jako jednotná společnost – ne kolekce různých divizních strategii.“ Dotkne se tak každé části společnosti a posune výkonné zástupce do nových pozic. Oficiální složky společnosti nově jsou: Inženýrství (bude mít na starost dodavatelský řetězec a datová centra), Marketing, Obchodní rozvoj a „evangelizace“, Pokročilé strategie a vývoj, Finance, Lidské zdroje, Právní, COO (včetně podpory, obchodních operací a IT zázemí).

 
Sídlo společnosti v Redmondu

Microsoft rozdělí inženýrské týmy do čtyř různých oddělní: operační systém, aplikace, cloud a zařízení. Ballmer napsal, že společnost bude tímto upevňovat jednotu a jednotlivé týmy spolu budou více spolupracovat a nebudou rozptýleny do specifických divizí, jako tomu bylo doposud. Tato část reorganizace bude hotové nejdříve do konce letošního roku. Pokud se podíváme na personální změny, největší je přesun současné šéfky „Windows hardware a software“ Julie Larson-Green na pozici vedoucí Microsoft Devices and Studios Engineering group, což znamená, že převezme i pozici vedoucí vývoje herní konzole Xbox. Další důležitou změnou je přesunutí Terryho Myersona na pozici vedoucího operačních systémů. Dříve vedl pouze skupinu okolo Windows Phone, teď se bude starat o Windows pro všechny platformy.

 
Microsoft se chce do budoucna soustředit na zařízení a služby

Celkově tak společnost čekají velké změny, které mění strukturu a vedení v klíčových oblastech. Dokáží tak změnit soustředění společnosti na klíčové zájmy, kterými jsou zařízení a služby. Jednotlivé části budou více spolupracovat a ne svádět interní konkurencím boj, jako tomu bylo doposud. Na shrnutí restrukturalizace se můžete podívat v krátkém videu, které zveřejnil přímo Microsoft. Můžete si přečíst i oficiální vyjádření společnosti ke změně. Zajímavou poznámku k reorganizaci pronesel známý žurnalista Ed Bott: „Microsoft reorganizací neplánuje změnit společnost, jen formálně reflektuje to, jak již dnes pracuje.“

David Podzimek

Subscribe
Upozornit na
guest
12 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments