Domů » Bleskovky » Microsoft oznámil jarní update Windows 10. Jaké změny se chystají?

Microsoft oznámil jarní update Windows 10. Jaké změny se chystají?

Ještě nedávno Microsoft vydával dvě velké aktualizace Windows 10 ročně, předloni však došlo ke zvolnění – velký update vyšel pouze na jaře, na podzim přišel pouze servisní balíček s minimem novinek. Stejný příběh se opakoval i v loňském roce, ovšem pro letošní rok Microsoft zvolí jiný scénář.

Windows 10

Jarní aktualizace bude malá

Letošní jarní update (verze 21H1) bude opět pouze menším servisním balíčekem, velké změny si Microsoft schovává až na konec roku. Redmondští v tomto týdnu odhalili, jakých novinek se na jaře dočkáme, avšak jejich seznam je poměrně krátký:

  • Pravděpodobně největší novinkou je možnost použít externí webkameru pro ověřování uživatele v rámci funkce Windows Hello. V tomto případě však musí počítač disponovat i vlastní integrovanou kamerou.
  • Další funkce se týkají bezpečnosti, Windows Defender zrychlí výkon služby Application Guard a optimalizuje čas otvírání dokumentů
  • Vyšší výkon bude mít i funkce Windows Management Instrumentation (WMI) Group Policy Service (GPSVC) pro lepší podporu práce více uživatelů na dálku

Insideři mohou začít s testováním již dnes

Microsoft má v plánu vydat jarní aktualizaci Windows 10 v první polovině letošního roku, od tohoto týdne je dostupná testujícím v programu Insider v kruhu Release Preview.

windows 10

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.