Domů » Bleskovky » Microsoft Office pro iPad představen: Pokročilé funkce jen pro předplatitele Office 365

Microsoft Office pro iPad představen: Pokročilé funkce jen pro předplatitele Office 365

Microsoft dnes ve večerních hodinách uvolnil očekávaný kancelářský balík Office pro iPad. Aplikace Word, Excel a PowerPoint jsou na App Store k dispozici zdarma, základní verze ale nabízejí pouze čtení dokumentů; pro vytváření nových a editaci je potřeba mít předplacenou službu Office 365. Nejlevněji vyjde tarif Personal, jehož součástí je kancelářský balíček Office pro Windows, Mac i iOS s možností plnohodnotné editace a vytváření dokumentů. Měsíční poplatek činí 6,99 USD, případně se nabízí roční předplatné ve výši 69, 99 USD (cca 1400 Kč).

Uživatelské rozhraní jednotlivých aplikací je plně optimalizováno pro dotykové ovládání. Práce s textem, tabulkami, grafy či PowerPoint prezentacemi by tak měla být velice jednoduchá. S dokumenty lze pracovat nejen lokálně, ale také na cloudovém úložišti OneDrive. Nechybí ani podpora pro aktivní editaci souborů ve více uživatelích a další pokročilé funkce. Kancelářské aplikace Pages, Numbers a Keynote od Applu tedy konečně dostaly pořádného konkurenta.

Stávající aplikace pro iPhone a Android budou nově dostupné zdarma i bez předplatného (pro domácí použití). Nová iPhone verze kancelářského balíku už je na App Store, u Androidu se ještě na aktualizaci čeká. 

Microsoft dále představil „Enterprise Mobility Suite“, rozsáhlou sadu cloudových služeb pomáhající firmám řídit a zabezpečit korporátní data a služby na zařízeních, která lidé užívají ve firmě i doma. Současně s tím společnost oznámila také blížící se dostupnost služby Microsoft Azure Active Directory Premium a rozšíření služby Windows Intune.

Odkaz na App Store Odkaz na App Store Odkaz na App Store
Word / Excel / PowerPoint pro iPad

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).