Domů » Bleskovky » Microsoft Office dostane na iPadech podporu myši a touchpadu. Ještě si ale počkáme

Microsoft Office dostane na iPadech podporu myši a touchpadu. Ještě si ale počkáme

Tablety Apple iPad se s nedávno vydaným systémem iPad OS 13.4 naučily podporovat ovládání myší nebo touchpadem, avšak namísto tradičního šipkového kurzoru využívají adaptivní podobu měnící se podle kontextu. Tento „kurzor“ využívají vesměs aplikace od Apple, v budoucnu ji budou přidávat i vývojáři aplikací třetích stran. Mezi ně bude patřit i balík aplikací Office od Microsoftu.

office

Práce s textem, tabulkami a prezentacemi je s podporou myši výrazně efektivnější, neboť je díky ní možné zaměřovat objekty na obrazovce přesněji než při dotyku displeje. Podle webu TechCrunch si musíme na update aplikací Office počkat až na letošní podzim, web TheVerge je optimističtější a mluví o dřívějším termínu. Podpora kurzoru má přibýt jak pro aplikace Word, Excel a PowerPoint, tak pro novou unifikovanou aplikaci Office.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).