Domů » Bleskovky » Microsoft odhalil chyby v zabezpečení WP7 a chystá nápravu

Microsoft odhalil chyby v zabezpečení WP7 a chystá nápravu

 Začátkem týdne jsme vás informovali o tom, že Microsoft čelí obviněním z narušování soukromí majitelů telefonů s operačním systémem Windows Phone 7. Zařízení podle nich na servery společnosti bez vědomí uživatelů odesílají údaje o jejich aktuální poloze.

2011/MSFTwatchingyou.jpg 

Ve včerejším prohlášení zástupci Microsoftu uvedli, že byla celá záležitost důkladně prověřena a skutečně se podařilo odhalit chybu, která toto nezamýšlené chování způsobuje. Instalace Manga ji sice dokáže částečně odstranit, nicméně systém může nadále sbírat a odesílat informace při používání sekce Me (Já)People hubu (Lidé), která slouží ke vkládání statusů a přijmu notifikací ze sociálních sítí nebo k využívání služby Facebook Místa.

2011/WPprofile.jpg

Společnost již ale pracuje na aktualizaci, která má i tuto mezeru v bezpečnosti systému zacelit. Informace o dostupných WiFi sítích a telefonních vysílačích budou poté odesílány pouze v případě, že uživatel výslovně povolí funkci Check-In (Ohlásit přítomnost) v sekci Me. Microsoft mezitím připomíná svým zákazníkům, že je možné v Nastavení vypnout lokalizační služby úplně. Tím ovšem zakážete tuto funkci celému systému a všem aplikacím a nebudou se tak např. ukládat GPS tagy do pořízených fotografií.

Zdroj: WPCentral

Miroslav Havlíček

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).