Domů » Bleskovky » Microsoft News v češtině: prosadí se ručně vybírané zprávy i na našem trhu?

Microsoft News v češtině: prosadí se ručně vybírané zprávy i na našem trhu?

Jméno Microsoft si asi většina lidí nespojí zrovna se zpravodajstvím. Faktem však je, že společnost v tomto oboru působí již více než 23 let. Zpravodajské služby sdružené pod hlavičkou Microsoft News stojí nejen za (v zahraničí) známým serverem MSN.com, ale poměrně nově i za aplikací Microsoft News pro iOS, Windows 10 a Android. Zprávy jsou dostupné skrz tuto platformu také přes Microsoft Edge, Skype, Xbox a Outlook.com.

Microsoft dnes oznámil, že tuto službu oficiálně spouští i v České republice. Ta se tak přidává ke 140 zemím, kde je již služba ve 28 jazykových mutacích k dispozici. Celkově Microsoft News podle údajů společnosti používá okolo půl miliardy lidí. Na českém trhu však kvůli pozdnímu startu zřejmě o popularitu bude muset bojovat.

Microsoft News v ČR: regionální tituly i ČTK

V České republice zahájil Microsoft spolupráci s poměrně širokým spektrem titulů, včetně například regionálních novin Deník a dalších webů vydavatelství Vltava Labe Media group, časopisů z nakladatelství Burda Praha a dokonce i přímo s tiskovou agenturou ČTK. Brzy by navíc měli přibýt další partneři.

microsoft news msn
Mezi zdroji zatím převládá ČTK, brzy by však mělo přibýt více webů

K dispozici jsou pak pochopitelně i zahraniční zprávy od dalších více než 1 200 vydavatelů. Pro české čtenáře budou zajímavé asi zejména weby jako BBC News, FOX News, The Guardian, Le Monde, Die Welt a podobně.

Zprávy vybírané redaktory

Zajímavé je, že nejde o zcela automatický agregátor zpráv. Články, videa a fotografie od jednotlivých partnerů sice nejprve roztřídí robot, avšak poté už k nim přistupují redaktoři, kteří ručně vybírají ten nejrelevantnější obsah.

Microsoft News
Microsoft News
Microsoft Zprávy
Microsoft Zprávy
Autor: ‪Microsoft Corporation‬
Cena: Zdarma
‎Microsoft News
‎Microsoft News

Celkově Microsoft k těmto účelům zaměstnává 800 novinářů v 50 světových redakcích, kolik jich má na starost ČR však nevíme.

Zobrazení zpráv ve službě Microsoft News si lze jednoduše přizpůsobit výběrem a seřazením oblíbených témat dle vlastních zájmů, a to jak na stránce MSN.com, tak v aplikaci pro Windows 10, iOS a Android

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Mira
Anonym
Mira

V aplikaci android žádná čeština na výběr není ?

geronimo_cz
Uživatel
geronimo_cz

taky sem cestinu nenasel.. android 9

Karel
Anonym
Karel

Bohuzel ani v IOS nic neni.

iphone7
Anonym
iphone7

No klasika v podání MS, další nedodělaný produkt

Tray1
Anonym
Tray1

Cože?? ?

uni
Uživatel
uni

Že „NO KLASIKA V PODÁNÍ MS, DALŠÍ NEDODĚLANÝ PRODUKT“ :)

Tray1
Anonym
Tray1

Já to chápu, ale tak zatím to nepřidali do aplikace. Nebo jak je to jako nedodělané a „klasika v podání MS“ jak napsal uživatel iPhone7, který má rád Microsoft? ?

Martin123
Uživatel
Martin123

Poslední aktualizace 28.2 tak se nediv te že není v Český.

Q
Anonym
Q

podla mna clanok je nepresny v tom, ze to zatial funguje len na webe, v apkach este nie.

Karle
Uživatel
Karle

Jo, koukal jsem včera po upgradu insiderské instalace, že má Edge na hlavní stránce najednou české zprávy místo obvyklých amerických.

Karle
Uživatel
Karle

A v Edge na standardních desítkách už to jde taky nastavit na české zprávy.

Tray1
Anonym
Tray1

Dokonce nabízí články ze zahraničních přeložené si češtiny. Nevím, zda to někdo překládá, ale asi ano, protože to vůbec není strojové.

Jinak už jsem si toho všimli pár týdnů nazpět, když jsem otevřel Edge a zobrazily se články z MSN.
Paráda toto trvalo. ?

Tedy
Uživatel
Tedy

Třeba zkusím pro srovnání. Nicmene Google Zprávy po nedávnem updatu s lepším rozhraním si nemohu vynachválit, člověk si nastaví snad vše a jak rozcestník s možností ukládání je to výborné

Tedy
Uživatel
Tedy

Ano v EDGE v závislosti na nastavení při nově otevřené záložce se zobrazují české zoravy z msn, tuším Guardian a další..
České přímo ne ale překlad je velmi povedený.

Antuch
Uživatel
Antuch

Jeste by to mohli hodit do jejich launcheru…

Janek
Anonym
Janek

Ano v prohlížeči Edge při spuštění naskočily Microsoft vybrané zprávy bez možnosti tuto službu vypnout. Komunita se již ozvala a žádá okamžitě vytvořit opravu s tlačítkem vypnutí. Já a jak je vidět ani komunita Windows nepotřebuji jakéhosi auditora, který si osobuje právo určovat co mám a co nemám číst.

Tedy
Uživatel
Tedy

Janku vidíš to je pravda mě zajímalo např příjemné překvapilo a celkem zaskočilo jak to mají povedené že mi nepřekáží, jinak ano, jasně viditelné tlačítko vypnout nebo dotaz zda to chci případně pak odkaz do nastavení by tu být mělo.

dssj
Uživatel
dssj

Tak aby ty další zdroje rychle přibyly. Zatím tam je z českých Deník, ČTK a bulvár.