Domů » Bleskovky » Microsoft naučí Windows telefonovat. Stačí bezdrátově připojit telefon s Androidem

Microsoft naučí Windows telefonovat. Stačí bezdrátově připojit telefon s Androidem

Včera vyšlo v rychlém kanále aktualizací další testovací sestavení Windows 10 s číslem 18999, které se za několik měsíců přetaví ve velkou jarní aktualizaci 2020. Nová verze přináší poměrně zásadní novinku, která opět sblíží počítače s Windows a smartphony s Androidem.

Váš telefon se naučil telefonovat

Aplikace Váš telefon, díky které lze obsluhovat některé telefonní funkce přímo z počítače, se v tomto sestavení naučila telefonovat. Postačí mít počítač s Windows 10, Bluetooth, reproduktory a mikrofonem, a k němu jakýkoliv telefon s Androidem 7.0 a novějším.

windows android

Z počítače lze hovory přijímat, odmítat, vyvolávat skrze telefonní seznam nebo číselník, a také se podívat do historie hovorů. Mezi telefonem a počítačem se lze plynule přepínat bez přerušení hovoru.

Cortanu si můžete zvětšit či zmenšit

Druhou novinkou tohoto sestavení je možnost zvětšit či zmenšit okno s asistentkou Cortanou; dosud byla tato funkce dostupná pro hrstku Insiderů, nyní je k dispozici pro všechny. Cortana je v testovací verzi dostupná pouze USA.

cortana

Známé chyby

V systému byla provedena spousta oprav chyb, v tomto sestavení Microsoft přiznává pouze dvě:

  • Nová funkce telefonování skrze aplikaci Váš telefon může v některých případech vyžadovat opětovné párování telefonu s počítačem, i když už byl předtím připojen
  • Starší verze anti-cheat softwaru ve hrách mohou způsobovat pád systému

Insider program hledá nového šéfa

Program Windows Insider v tomto týdnu nepřinesl jen novinky, ale také získal nového vedoucího. Po třech tento post opouští dosavadní šéfka Dona Sarkar, nový vedoucí se zatím hledá. Dona Sarkar nadále zůstává v Microsoftu a bude působit v týmu Microsoft Developer Relations.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Kamil N.
Anonym
Kamil N.

Microsoft asi opravdu hodně závidí Googlu kompletní databázi uživatelů – snaha doplnit si telefonní čísla k datům která MS získává o lidech z pc je zjevně i pro MS zajímavá.

jklejna58
Uživatel
jklejna58

A proč jako tento? Máme SKYPE, který je lepší nepoužívat. Pak máme ODORIK. Takže mohu přijímat hovory na PC nebo na telefonu pod stejným číslem. Z PC volám za 0.60 Kč. z telefonu za 1.60 Kč. Data jsou tam trochu slabší, ale ty moc nepotřebuji. Paušál 0,70 Kč/den

[odkaz]

QNX
Anonym
QNX

Škoda, že Google to neponúka priamo v API, že je možné prepojiť Android s iným zariadením na podobné funkcie. Razom by zotrel Apple resp. jeho hujerov ktorí vyhukujú vždy niečo o ekosystéme…

lukass71
Uživatel
lukass71

Tak on ten ekosystem zdaleka nekonci hovory pres notas lol
Rozhodne by to ale byl krok dopredu.

_qam_
Uživatel
_qam_

A o cem? Mám Mac i iPhone a pořád na to nemůžu přijít

lukass71
Uživatel
lukass71

qam: Airdrop, kopirovani textu/obrazku naprosto plynule, imessage (ani na tohle android neprisel jeste), automaticka synchronizace fotek, odemykani macbooku AW (+ pouzivani AW na autentizaci), nove sidecar, samozrejme automaticka synchronizace poznamek/upomine/kalendaru, handoff (i treba pri pouzivani twitteru je moznost dany tweet otevrit v safari) atd. atd.
Je toho zkratka hodne, a proto je to taky duvod, proc lide ani neuvazuji o jine znacce telefonu (i presto, ze se mi treba takovy Oneplus 7Pro fakt hodne libi).

jklejna58
Uživatel
jklejna58

Hovory z noťasu může zařídit i operátor a telefon se k PC nepřipojuje(VOIP)

uni
Uživatel
uni

jklejna58: VOIP není ta disciplina, o kterou tu jde 😉

Jklejna58
Anonym
Jklejna58

„Z počítače lze hovory přijímat, odmítat, vyvolávat skrze telefonní seznam nebo číselník,“
Tak tohle už mám a nic nepáruji. „Odorik.exe“ . Disciplína je mi fuk.

Jklejna58
Anonym
Jklejna58

Microsoft to určitě vypluje k dokonalosti jako vždy.

Milan
Anonym
Milan

Takže,cortana nejde zapnout v cz jazyku anglicky?Proč ne drátove,ale musí použít ten jejich podelanej cloud…

jklejna58
Uživatel
jklejna58

Tohle by asi měl nabídnout operátor. Údajně snad i Vodafone (VOIP). Je to sice jiná disciplína, ale dobrý.
Ten Microsoft ??? Snad to půjde ze systému odebrat.