Domů » Bleskovky » Microsoft naučí Windows telefonovat. Stačí bezdrátově připojit telefon s Androidem

Microsoft naučí Windows telefonovat. Stačí bezdrátově připojit telefon s Androidem

Včera vyšlo v rychlém kanále aktualizací další testovací sestavení Windows 10 s číslem 18999, které se za několik měsíců přetaví ve velkou jarní aktualizaci 2020. Nová verze přináší poměrně zásadní novinku, která opět sblíží počítače s Windows a smartphony s Androidem.

Váš telefon se naučil telefonovat

Aplikace Váš telefon, díky které lze obsluhovat některé telefonní funkce přímo z počítače, se v tomto sestavení naučila telefonovat. Postačí mít počítač s Windows 10, Bluetooth, reproduktory a mikrofonem, a k němu jakýkoliv telefon s Androidem 7.0 a novějším.


windows android

Z počítače lze hovory přijímat, odmítat, vyvolávat skrze telefonní seznam nebo číselník, a také se podívat do historie hovorů. Mezi telefonem a počítačem se lze plynule přepínat bez přerušení hovoru.

Stylový fitness náramek Honor Band 5

Cortanu si můžete zvětšit či zmenšit

Druhou novinkou tohoto sestavení je možnost zvětšit či zmenšit okno s asistentkou Cortanou; dosud byla tato funkce dostupná pro hrstku Insiderů, nyní je k dispozici pro všechny. Cortana je v testovací verzi dostupná pouze USA.

cortana

Známé chyby

V systému byla provedena spousta oprav chyb, v tomto sestavení Microsoft přiznává pouze dvě:

 • Nová funkce telefonování skrze aplikaci Váš telefon může v některých případech vyžadovat opětovné párování telefonu s počítačem, i když už byl předtím připojen
 • Starší verze anti-cheat softwaru ve hrách mohou způsobovat pád systému

Insider program hledá nového šéfa

Program Windows Insider v tomto týdnu nepřinesl jen novinky, ale také získal nového vedoucího. Po třech tento post opouští dosavadní šéfka Dona Sarkar, nový vedoucí se zatím hledá. Dona Sarkar nadále zůstává v Microsoftu a bude působit v týmu Microsoft Developer Relations.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

12 komentářů

 1. Kamil N. (neregistrovaný)

  Microsoft asi opravdu hodně závidí Googlu kompletní databázi uživatelů – snaha doplnit si telefonní čísla k datům která MS získává o lidech z pc je zjevně i pro MS zajímavá.

 2. jklejna58

  A proč jako tento? Máme SKYPE, který je lepší nepoužívat. Pak máme ODORIK. Takže mohu přijímat hovory na PC nebo na telefonu pod stejným číslem. Z PC volám za 0.60 Kč. z telefonu za 1.60 Kč. Data jsou tam trochu slabší, ale ty moc nepotřebuji. Paušál 0,70 Kč/den

  [odkaz]

 3. QNX (neregistrovaný)

  Škoda, že Google to neponúka priamo v API, že je možné prepojiť Android s iným zariadením na podobné funkcie. Razom by zotrel Apple resp. jeho hujerov ktorí vyhukujú vždy niečo o ekosystéme…

  • Tak on ten ekosystem zdaleka nekonci hovory pres notas lol
   Rozhodne by to ale byl krok dopredu.

   • A o cem? Mám Mac i iPhone a pořád na to nemůžu přijít

   • qam: Airdrop, kopirovani textu/obrazku naprosto plynule, imessage (ani na tohle android neprisel jeste), automaticka synchronizace fotek, odemykani macbooku AW (+ pouzivani AW na autentizaci), nove sidecar, samozrejme automaticka synchronizace poznamek/upomine/kalendaru, handoff (i treba pri pouzivani twitteru je moznost dany tweet otevrit v safari) atd. atd.
    Je toho zkratka hodne, a proto je to taky duvod, proc lide ani neuvazuji o jine znacce telefonu (i presto, ze se mi treba takovy Oneplus 7Pro fakt hodne libi).

   • jklejna58

    Hovory z noťasu může zařídit i operátor a telefon se k PC nepřipojuje(VOIP)

   • jklejna58: VOIP není ta disciplina, o kterou tu jde 😉

 4. Jklejna58 (neregistrovaný)

  „Z počítače lze hovory přijímat, odmítat, vyvolávat skrze telefonní seznam nebo číselník,“
  Tak tohle už mám a nic nepáruji. „Odorik.exe“ . Disciplína je mi fuk.

 5. Milan (neregistrovaný)

  Takže,cortana nejde zapnout v cz jazyku anglicky?Proč ne drátove,ale musí použít ten jejich podelanej cloud…

  • jklejna58

   Tohle by asi měl nabídnout operátor. Údajně snad i Vodafone (VOIP). Je to sice jiná disciplína, ale dobrý.
   Ten Microsoft ??? Snad to půjde ze systému odebrat.

Napsat komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze. Pokud nechcete neustále vyplňovat pole Jméno a E-mail (nezveřejňuje se), doporučujeme se zaregistrovat. Vyžadované informace jsou označeny *