Domů » Bleskovky » Microsoft nakonec do Cyanogenu investovat nebude, zájem o spolupráci ale stále přetrvává

Microsoft nakonec do Cyanogenu investovat nebude, zájem o spolupráci ale stále přetrvává

Na začátku letošního roku zveřejnil Wall Street Journal zprávu, že Microsoft investuje peníze do společnosti Cyanogen Inc., načež se vyrojily spekulace, že by mohla být některá z příštích verzí oblíbené alternativní ROM prošpikována aplikacemi a službami redmondského giganta.

  

Tyto úvahy dávaly poměrně velký smysl, neboť generální ředitel Cyanogenu Kirt McMaster se netají tím, že se chce vymanit z ekosystému Google, zatímco Microsoft vyvíjí maximální snahu dostat své produkty na co největší množství platforem. Podle posledních informací agentury Bloomberg se však Microsoft investičního kola, v němž chce Cyanogen získat od svých investorů 110 milionů dolarů, neúčastní. Jeho zájem rozšířit své produkty na tuto platformu ale údajně nadále přetrvává.

 

Microsoft se svým ekosystémem služeb a aplikací aktuálně snaží proniknout na klasická zařízení s Andriodem, na MWC představený tablet Sony Xperia Z4 obsahuje předinstalované aplikace balíku Microsoft Office, Samsung Galaxy S6 (edge) je zase vybaven aplikacemi OneNote, Skype a OneDrive, přičemž majitelé těchto vlajkových lodí navíc dostanou 115 GB prostoru na OneDrive na dva roky zdarma. Je tedy možné, že se Microsoft s Cyanogenem dohodne na vzájemné spolupráci podobným způsobem, jako se Sony a Samsungem. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. A Arakinov vlhky sen o velkej trojke iOS, Android a Androidom od MS prave splasol :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).