Domů » Bleskovky » Microsoft na jaře představí nové Surfacy. Známe první detaily

Microsoft na jaře představí nové Surfacy. Známe první detaily

Nedávno jsme vydali článek o tom, jakých počítačů z rodiny Microsoft Surface se v letošním roce nejspíše dočkáme. Tyto informace nyní rozšiřuje analytik Brad Sams, který tvrdí, že Microsoft hodlá první zařízení letošního roku představit už na jaře. Na jaké novinky se máme připravit?

Surface Book 3

Premiéra Surface Booku 2 se odehrála téměř před dvěma a půl lety, takže na jeho pokračovatele je nejvyšší čas. Podle Brada Samse nedojde k výrazným designovým změnám, úpravy se mají odehrát uvnitř.

Na pozici procesoru bude osazena 10. generace Intel Core, dedikovanou grafickou kartu bude zastupovat NVIDIA GTX série 16XX; u nejvyššího modelu (pravděpodobně pouze v 15“ verzi) má být dokonce použita profesionální karta NVIDIA série Quadro. Maximální kapacita RAM má narůst z 16 na 32 GB, maximální úložiště může dosahovat 1 TB.

Surface Go 2

Druhým chystaným zařízením má být „levný“ tablet Surface Go 2. Podle Brada Samse se nevyplní spekulace o ARMovém čipsetu, zařízení má dostat procesor Intel Pentium Gold, do nabídky se ale prý dostane model s procesorem Core M. Očekávat máme podobný design jako u první generace.

Recenze Microsoft Surface Go

Nová sluchátka

Microsoft má na svém jarním eventu hovořit i o sluchátkách. Pravděpodobně se dozvíme nové datum zahájení prodeje na podzim představených Surface Earbuds, ve hře by mohla být i druhá generace Surface Headphones.

surface headphones 2

Je možné, že Microsoft k odhalení svých hardwarových novinek využije své vývojářské konference Build, která se letos odehraje mezi 19. a 21. květnem.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
RadekLaz
Uživatel
RadekLaz

Tak u Surface Book 3 to je rozhodně dobrý posun. Ještě nedávno jsem měl Surface Book 2 s dedikovanou grafikou nVidia 1060 6GB, ale byla mi v podstatě na …. Hodně pracuji s AutoCAD a ten zrovna tuto grafickou kartu nepodporuje, takže jsem stejně fungoval na integrované. Při práci na Surface, nebyl problém. Problém nastal při práci na externím monitoru. Jinak řečeno, připlatil jsem si 20k za nic.

_qam_
Uživatel
_qam_

Jsem zvědavej na ten Surface Go s Core M. První generace byla prakticky nepoužitelná kvůli výkonu, ale Core M je na takové zařízení už dostatečné. Velikostně půjde o velmi zajímavé zařízení.

Pepel
Anonym
Pepel

Já jsem právě první generaci Surface Go měl a byl jsem překvapený jak to je použitelné. Na kancelářskou práci a videa vše v pohodě a dokonce jsem na tom rozjel i GTA V :-). Uznávám že to nebyla herní mašina, ale docela jsem byl překvapený co to zvládlo.