Domů » Bleskovky » Microsoft si zamiloval Apple Watch: S hodinkami spolupracují OneDrive, PowerPoint a OneNote

Microsoft si zamiloval Apple Watch: S hodinkami spolupracují OneDrive, PowerPoint a OneNote

Expanze aplikací a služeb Microsoftu na konkurenční platformy nekončí, dalším podporovaným zařízením se oficiálně stávají hodinky Apple Watch a to i přes to, že se ještě oficiálně nezačaly prodávat. Prvními redmondskými aplikacemi využívající potenciál jablečných hodinek se stávají OneDrive, PowerPoint a OneNote.

  

Aplikace OneDrive pro iOS dokáže po poslední aktualizaci zobrazovat na hodinkách nejnovější fotografie nahrané na cloudové úložiště, obrázky lze také mazat nebo v nich vyhledávat podle tagů.

Odkaz na App Store 

PowerPoint zase po aktualizaci umožňuje prostřednictvím Apple Watch listovat mezi jednotlivými slajdy prezentace, zobrazuje aktuální číslo snímků, jejich celkový počet a v neposlední řadě také celkovou dobu projevu prezentujícího.  

Odkaz na App Store 

Poslední aktualizovanou aplikací Microsoftu s funkcemi pro Apple Watch je poznámkovník OneNote. Ten umožňí na hodinkách prohlížet poslední poznámky a také diktovat přímo z hodinek poznámky nové. 

Odkaz na App Store

Microsoft chce najít útočiště pro své služby zkrátka všude, kde se mu naskytne příležitost. Prohlížení fotografií na hodinkách je sice zvláštní úchylka, dálkové ovládání PowerPointu či rychlé ditkování poznámek se ale může hodit. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

 1. Martin Alexandr

  Neprodavaji, ale zdálo se mi že J.J.Abrams už je měl na ruce při StarWars Celebration. Holt se par kusu dostalo mezi vyvolené. :-)

 2. animexx (neregistrovaný)

  „Prohlížení fotografií na hodinkách je sice zvláštní úchylka…“ :)

 3. Mirek (neregistrovaný)

  Nic proti tematu, jen by autor nemusel mit titulek jak z Blesku ci podobne tiskoviny pro ty ponekud jednodussi… Titulky se slovy o zamilovani/zureni/nenavideni ci jinych emocech opravdu patri jinde (a nejvic pripominaji Blesk ci podobny bulvar).

 4. tomas (neregistrovaný)

  Jednym slovom super. Konecne nejake normalne vyuzitie, myslim tim powerpoint. Len tak dalej

 5. Dan (neregistrovaný)

  Hmmm. Dobrý Microsofte. A co takhle vyrobit nebo se s někým dohodnout na rozumném náramku do 1k Kč?

 6. GT (neregistrovaný)

  Pre mna, ako niekoho, kto nemusi MS a ani Apple, je to idealna kombinacia.

  Vobec sa tym nemusim zaoberat a stracat cas rozmyslanim, ci nieco take kupit?

  Jasne, ze nie!

  .

  Pockam kym prejde prva vlna hype ponuky pre platiacich testerov, kym vyrobcovia ponuknu odladene produkty a kupim az potom.

  Zmysel v smart hodinkach vidim, ale s ich sucasnymi tech parametrami su este dost daleko od mojich predstav.

  Nastastie som trpezlivy. ;-)

  • Palo (neregistrovaný)

   Čistě teoreticky, pokud nemáš rád jablko ani wokno, tak budeš pravděpodobně loajální googlu.

   Ještě před pár lety se na tyto dvě korporace poukazovalo, jako na největší zlo světa, který skupuje všechny firmy a neexistuje k nim alternativa.

   Dnes mi přijde, že plno lidí žije pořád ve stejném přesvědčení a jako alternativu si vybralo google.

   Nepřijde ti, že google už dávno tyto dva molochy přerostl a pomalu a jistě se stává daleko větší hrozbou? :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).