Nový Asus ZenFone 6 láká na špičkovou výbavu a příznivou cenu. Zjistěte o něm více!

Domů » Bleskovky » Microsoft koupil GitHub. Cena akcií poprvé překročila 100 USD

Microsoft koupil GitHub. Cena akcií poprvé překročila 100 USD

Microsoft v současnosti prožívá velmi úspěšné období, alespoň co se finančního hlediska týče. Hodnota společnosti v minulém týdnu na chvíli překonala konkurenční Alphabet a Microsoft tak nakrátko „vyšoupl“ matku Googlu z třetího místa v žebříčku nejcennějších firem na světě. Nyní už opět vede Alphabet (774,39 vs. 782,91 mld USD), ale o třetí místo se zřejmě bude v následujících měsících odehrávat vyrovnaný souboj.

Hodnota Microsoftu zaznamenala v posledních 12 měsících nárůst o 40 procent, a to zejména díky cloudovým a komerčním službám. V minulém týdnu vůbec poprvé v historii firmy vyskočila cena jedné akcie nad hranici 100 dolarů, nad ní drží dodnes. První a druhé místo v žebříčku nejhodnotnějších firem okupují společnosti Apple a Amazon, které aktuálně svádějí souboj o to, kdo poprvé přeskočí tržní kapitalizaci 1 bilion dolarů; výrazně blíže je zatím Apple s hodnotou 935 miliard USD.

Microsoft kupuje GitHub

Microsoftu se evidentně daří a je při chuti, dokonce se rozhlíží po dalších příležitostech. Dnes utratil 7,5 miliard dolarů (asi 164 miliard korun) GitHub, největší repozitář zdrojových kódů na světě. GitHub využívá více než 28 milionů vývojářů po celém světě, včetně jeho konkurentů Apple a Google. GitHub má i po akvizici fungovat nezávisle na Microsoftu, dá se však předpokládat, že přímý přístup ke kódům na GitHubu redmondští dříve nebo později implementují do svých vývojářských nástrojů.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentáře

 1. Jirka (neregistrovaný)

  Toto znamena konec GitHubu. Exodus vyvojaru zacal jeste driv, nez to bylo potvrzeno oficialne:
  https://thenextweb.com/dd/2018/06/04/devs-are-flooding-to-gitlab-amidst-github-microsoft-acquisition-rumors/

 2. Matej (neregistrovaný)

  Uff, ku*vy redmondske

 3. orkis piktus (neregistrovaný)

  Vyborna zprava. Pekne nam ty akcie povyskocily. :)

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *




Sahifa tracking pixel