Domů » Bleskovky » Microsoft má za sebou povedené čtvrtletí. Příjmy ze Surface narostly o třetinu

Microsoft má za sebou povedené čtvrtletí. Příjmy ze Surface narostly o třetinu

Svými finančními výsledky z prvního čtvrtletí se pochlubil i Microsoft. Dá se říci, že na co v Redmondu sáhli, to se jim podařilo. Rostly příjmy snad ze všech divizí, firma jako celek vykázala tržby 26,8 miliard dolarů (asi 563 miliard korun), z čehož dokázala vygenerovat provozní zisk 8,3 miliard dolarů (asi 174,6 miliard korun) a čistý zisk 7,4 miliard korun (asi 155,7 miliard korun). Oproti stejnému období v loňském roce příjmy narostly o 23 procent, čistý zisk o 35 procent.

Nás nejvíce zajímá divize More Personal Computing, do které spadá systém Windows, počítače a herní hardware. Celá divize zaznamenala 13% růst příjmů, přičemž na zařízení Surface Microsoft dokonce utržil o 32 procent více než ve stejném období v loňském roce.

Recenze Microsoft Surface Pro: zakladatel rodu dozrál téměř k dokonalosti

Uživatelů služeb Windows Live a Office 365 stále přibývá

Z prodejů systému Windows redmondští utržili o 4 procenta více, z herního byznysu dokonce o 18 procent. Základna měsíčně aktivních uživatelů služby Windows Live narostla o 13 procent na 59 milionů uživatelů, zvětšil se i počet uživatelů Office 365, v řadách běžných spotřebitelů se aktuálně jedná o 30,6 milionů lidí.

O 37 procent narostly příjmy z LinkedIn, byť tato služba nadále vykazuje ztrátu, tentokráte ve výši 246 milionů dolarů. Tradičně silný byl Microsoft v cloudu, sekce rostla o 17 procent, Azure dokonce o 93 procent.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
27 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments