Domů » Bleskovky » Microsoft má patent na magnetický USB-C port. Dočkáme se u příštích Surfaců?

Microsoft má patent na magnetický USB-C port. Dočkáme se u příštích Surfaců?

Microsoft nyní zažívá s přenosnými počítači Surface podobnou situaci, jakou před několika lety řešil Apple s MacBooky. K dobíjení využívá svůj vlastní konektor nazvaný Surface Connect, který se připojuje magneticky, a kromě nabíjení slouží i k přenosu všemožných dat. Bohužel se jedná o proprietární řešení, které vyžaduje redukce a Microsoft si za ně nechá řádně zaplatit.

Apple vlastní MagSafe konektor opustil ve prospěch univerzálního konektoru USB-C, který si pomalu hledá cestu i do počítačů Surface; zatím však pouze po boku Surface Connect. Dá se předpokládat, že Microsoft své vlastní řešení v budoucnu opustí, namísto klasického USB-C nám však možná naservíruje elegantnější řešení. Podle patentové přihlášky podané v květnu letošního roku, se redmondští chystají spojit výhody obou portů do jednoho.

USB-C na magnetu

Nový konektor má mít tvar klasického USB-C, avšak má být vylepšený o magnety, pružiny a pojistnou západku. Port bude mít patrně vůli, aby do něj šlo konektor zasunout bez zvýšeného úsilí; standardní USB-C konektory udrží západka, zatímco magnetické konektory budou držet magnety.

Jsme zvědaví, zda se magnetický USB-C port objeví už příští rok u nových Surfaců, rozhodně tomuto řešení fandíme.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. TimeSplitter

    No, ja tomu reseni sice taky fandim, a USB-C mam jiz prakticky vsude, takze by bylo fajn mit ho i na tabletu/notebooku/desktopu (dock) ale rad bych, kdyby se zachoval i Surface konektor. Protoze ten je proste tak nejak nejlepsim konektorem a Surface dock funguje mnohem lepe, nez jakekoli USB huby, ktere se zacnou zasekavat a snizovat prenosovou rychlost, pri pouziti vice zarizeni najednou.

    • Jo, takovej connector jsem měl na starym ericssonu, fakt super. Za mě nejlepší by byl LPT1 na každym mobilu, skvěle drží!

  2. Co se tyce HW, je na tom MS hodne dobre; spoustu unikatnich a user-friendly napadu, paradoxni na to, ze je to primarne SW spolecnost, kde se to same rict neda.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).