Domů » Bleskovky » Microsoft prozradil termín, kdy se starší Lumie dočkají aktualizace na Windows 10 Mobile

Microsoft prozradil termín, kdy se starší Lumie dočkají aktualizace na Windows 10 Mobile

Tento týden byl představen již čtvrtý smartphone Microsoft Lumia s Windows 10 Mobile, na novou verzi systému nicméně stále čeká zástup starších modelů. Z důvodu neustálého ladění systému došlo k několikanásobnému odkladu aktualizace, tento měsíc by však mohl být čekání konec.

Windows10Mobile

Mexické zastoupení Microsoftu na svých facebookových stránkách uvedlo, že update starších modelů na Windows 10 Mobile začne 29. února, byť ne pro všechny modely. Bohužel zatím nevíme, zda toto datum platí pouze pro Mexiko, nebo se aktualizace rozběhne globálně. Aktualizaci telefonů zakoupených mimo volný trh mohou pozdržet jednotliví operátoři, i přesto věříme, že čekání se pomalu blíží ke konci.

Tomu může nasvědčovat i fakt, že Microsoft dnes v noci povýšil veřejnou verzi Windows 10 Mobile na sestavení 10586.107, které bylo dosud dostupné pouze Insiderům (více informací), nejprve v rychlém kruhu aktualizací, následně v pomalém. Toto sestavení opravuje některé chyby, například s Bluetooth, vylepšuje stabilitu a také výdrž na baterii při používání funkce Windows Hello. Nové veřejné sestavení je dostupné majitelům Lumií 950, 950 XL a 550.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
27 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments