Domů » Bleskovky » Microsoft Lumia 950: Podívejte se, jak nahrává video ve 4k rozlišení

Microsoft Lumia 950: Podívejte se, jak nahrává video ve 4k rozlišení

Na nepříliš známém YouTube kanále s názvem -[videotistik]- se před několika dny objevilo video natočené ve 4k rozlišení při 30 fps, které má pocházet z Lumie 950 od Microsoftu (první dojmy). Server WPCentral.com upozornil, že zatím není stoprocentně ověřeno, zda záznam skutečně pochází z chystané novinky, nicméně tento YouTube kanál byl založen už v roce 2008 a obsahuje celou řadu ukázkových videí zachycených nejrůznějšími smartphony, proto bychom se přikláněli k tomu, že se skutečně jedná o záznam pořízený Lumií 950.


Lumia 950 v klasické a dual SIM verzi (vpravo)

Kvalita je velmi dobrá, a to včetně detailů jednotlivých objektů. Zdá se tedy, že se v případě nových Lumí 950/950 XL můžeme těšit na kvalitní fotografie i video.

Lumia 950 & 950 XL se vyrábí jak v klasické, tak i dual SIM variantě. Podle našich informací by se u nás měly prodávat obě verze. Microsoft Lumia 950 s 5,2″ Quad HD displejem by se měla prodávat někde okolo hranice 16 500 Kč (cenové srovnání) a v podobné hladině by měla stát také dual SIM verze. Větší Lumia 950 XL s 5,7″ Quad HD panelem by měla stát zhruba 18 990 Kč včetně DPH.

Videopohled na Lumii 950

Microsoft Lumia 950: První pohled

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

8 komentářů

 1. Švenknutí v tom testu kamery se raději nepokusil, asi ví proč.

 2. Jak udělali aby jim ten lístek nespadl na zem ? :DDD

  Trapnej vlasec, trapné video a ještě trapnější to dát na „odborný“ web.

  • Podzimní krajina je asi nejkrásnější, doporučuji vyrazit na procházku i mimo město ;) Pak tě nepřekvapí pavučinka :D

  • ak by si raz vyliezol z tej jaskyne vedel by si že je jesen a babie leto :) (čiže je to pavučina)

  • Internety pre vsetkych by mali zakazat :D

 3. Moje G3ka taky umí nahrávat 4k video, ale nemám si to na čem přehrát :(

 4. Honza (neregistrovaný)

  No ikdyž v současném 4K videu nevidím prozatím příliš využití, video i v zcela dostačujícím využitím FHD budou Lumie zase natáčet skvěle :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).