Domů » Bleskovky » Lumia 750 či 850? Čínská certifikace zachytila neznámý smartphone střední třídy od Microsoftu

Lumia 750 či 850? Čínská certifikace zachytila neznámý smartphone střední třídy od Microsoftu

Microsoft s největší pravděpodobností již příští měsíc na veletrhu MWC představí Lumii 650, která mezi low-endovými telefony zaujme kovovým rámečkem a možná i bezdrátovým nabíjením (více informací). Spekuluje se ale také o druhém telefonu, který by Microsoft mohl představit, byť jeho existenci některé zdroje popírají. Navzdory tomu se nyní neznámý telefon střední třídy od Microsoftu objevil v čínské certifikaci.

 
Spekulovaná Lumia 850 

Zařízení nese kódové označení RM-1182, což jej řadí nad Lumii 650, která má označení RM-1152. Výbava telefonu má být také lepší, spekuluje se o 5,5 nebo 5,7″ Full HD displeji a procesoru Qualcomm Snapdragon 617. Ten podporuje „počítačový“ režim Continuum, jak na veletrhu CES dokázal japonský telefon NuAns Neo (více informací). S příchodem dvou nových Lumií počítá podle nedávno zveřejněných dat i polský operátor T-Mobile.

  

Další nepředstavený telefon s Windows 10 Mobile v tomto týdnu odhalil benchmark GFXBench. Ten zachytil tabletofon s šestipalcovým Quad HD displejem a procesorem Qualcomm Snapdragon 820. Zařízení má dostat 3 nebo 4 GB RAM, 64GB úložiště a dvojici fotoaparátů o rozlišení 20 a 12 megapixelů. Výrobce zařízení je neznámý, je dokonce možné, že se jedná pouze o prototyp, který nikdy nespatří světlo světa.

 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
57 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments