Domů » Články » Microsoft Lumia 650: První dojmy z MWC 2016 (videopohled)

Microsoft Lumia 650: První dojmy z MWC 2016 (videopohled)

Microsoft na Mobile World Congressu v Barceloně vystavuje nedávno představenou Lumii 650, která má být nástupcem Lumie 640, i když   ne ve všech ohledech došlo k vylepšení a v některých paramatrech se dokonce přibližuje k hranici low-endových zařízení. Velkým lákadlem je ale design – její polykarbonátové tělo obepíná rámeček z eloxovaného hliníku, který designově tento telefon řadí dokonce nad současné vlajkové lodě Microsoftu. Tělo telefonu je pouze 6,9 mm tenké a 122 gramů těžké.

Microsoft Lumia 650: První dojmy z MWC 2016

Lumia 650 se nachází na rozhraní nižší a střední třídy a pro majitele Lumie 640 vlastně kromě designu nenabízí nic navíc, navíc kvůli slabšímu hardwaru nenabízí ani podporu funkce Continuum (recenze). O zobrazování se stará 5″ displej s HD rozlišením, vrstvou ClearBlack, krytím Gorilla Glass 3 a podporou Glance Screen; oproti Lumii 640 však Microsoft vsadil na AMOLED technologii. Nad displejem se nachází 5Mpx selfie kamerka se světelností f/2.2, stejnou světelnost má i optika 8Mpx fotoaparátu na zádech.

Pro výpočetní výkon Microsoft zvolil čip Snapdragon 212, který je sice modernější než 3 roky starý Snapdragon 400 v Lumii 640, avšak podpora LTE X5 či Bluetooth 4.1 je vyvážena o něco slabším grafickým výkonem. Procesoru je k ruce 1 GB RAM, pro ukládání dat je připraveno na danou třídu poměrně velkorysé 16GB úložiště a nezapomnělo se ani na slot na microSD kartu.

Lumia 650 podporuje všechny u nás používané frekvence sítí LTE, v nabídce je i varianta dual SIM, která naštěstí podporu sítí LTE nepostrádá. Telefon je vybaven čipem NFC. Nabíjení vyměnitelné 2 000mAh baterie obstarává klasický microUSB konektor, na USB-C či na bezdrátové nabíjení se nedostalo.

S uvedením na český trh se počítá v průběhu března za cenu pohybující se okolo 6 000 Kč včetně DPH, i když některé internetové obchody už telefon nabízejí nyní, nejedná se však o telefony z oficiální české distribuce.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
22 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments