TOPlist

Microsoft letos vydá Office 2021 pro Windows i macOS. Zachová tak alternativu k předplatnému

office 2021

Microsoft oznámil dvě nové varianty kancelářského balíku Office. Obě budou zaměřeny na ty, kdo si nechtějí předplácet balíček Office 365 – Office 2021 bude určen běžným zákazníkům, Office LTSC pak těm firemním.

O Office 2021 zatím není známo příliš detailů, ale napovědět může právě zmíněný Office LTSC. Zásadní novinkou bude podpora tmavého režimu, jinak se ale v prostředí mnoho změn neodehraje. Vylepšení se odehrají také v oblasti přístupnosti nebo u dynamických tabulek v Excelu.

Microsoft oznámil také zkrácení podpory u firemní verze ze sedmi na pět let a na stejný počet, tedy polovinu, omezí i podporu u LTSC verze Windows 10. Podle společnosti tak bude snazší pro firmy nahrazovat zastaralé verze novými najednou.

mac office 2
I nové Office 2021 budou k dostání nejen ve verzi pro Windows, ale i pro macOS

Zatímco u Office 2021 by cena měla zůstat stejná jako u Office 2019, tedy kolem čtyř tisíc Kč za jednu licenci, komerční Office LTSC by měly podražit asi o 10 %.

Nové Office 2021 budou k dispozici pro Windows i macOS, a to ve 32 nebo 64bitové variantě. Jejich součástí bude také poznámkový aparát OneNote, naopak Outlook bude součástí pouze firemní LTSC verze.

Autor článku Martin Pavlović
Martin Pavlović
O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

Kapitoly článku