Domů » Bleskovky » Microsoft láká vývojáře: Snížil cenu registrace do WP Dev Center

Microsoft láká vývojáře: Snížil cenu registrace do WP Dev Center

Microsoft láká do svého stáda vývojářů stále nové ovečky. Už na začátku léta oznámil spuštění dočasné akce, díky které se mohli tvůrci aplikací registrovat do služby Windows Phone Dev Center za výrazně nižší poplatek 19 dolarů, oproti běžným 99 USD. Nyní se ale v Redmondu rozhodli, že sníženou sazbu ponechají na dobu neurčitou.

To je rozhodně dobrá zpráva pro všechny aspirující vývojáře. Pokud vás tedy tvorba mobilních titulů láká a platforma Windows Phone vám není cizí, nyní máte o důvod víc pustit se do práce. Už teď se těšíme na vaše zajímavé nápady. Pro inspiraci se můžete podívat do našeho katalogu na již existující aplikace vašich českých kolegů.

Miroslav Havlíček

23 komentářů

 1. Johny (neregistrovaný)

  Panejo, to je teda krok, už můžou dělat aplikace za 4 kila místo za 2 litry… Microsoft je fakt plnej retardu

  • Ivan (neregistrovaný)

   Asi si to nepochopil, registrace je jednorázová, aplikací pak můžeš dělat (s určitým omezením) kolik chceš. Je to rozhodně lepší přístup než u BB a Androidu, kde si může kdo chce publikovat co chce a v neomezeném množství. Pak je Store jen plný odpadu. Drobný poplatek, který omezí pouze na lidi, kteří to aspoň trochu vážně. A omezení počtu aplikací pak zamezí puplikování desetitisíců nesmyslných aplikací jedním vývojářem (jak se to dějě na BB a Androidu)

  • přesně tak. Relativní počet užitečných aplikací na WP je mnohem větší než na Play.

  • Je tam uplne stejny pocet zbytočných aplikácií ako na Android, hlavne ked tam neiktore ani nemôžu

  • xyz (neregistrovaný)

   Poplatky mají být zavedeny až tehdy, kdy je platforma majoritní, ne kdy je v minoritním stavu a chce si získat oblibu mezi vývojáři a uživateli. Nelze se pak divit, že i po třech letech je platforma tam, kde je.

  • áno, neboli by poplatky a v tom by sa tam natlačila kopa „vývojárov“, ktorí by Store zaplnili blbosťami. Presne to MS potrebuje. Presne to potrebujeme mi užívatelia, ďalší Android

  • „Panejo, to je teda krok, už můžou dělat aplikace za 4 kila místo za 2 litry… Microsoft je fakt plnej retardu“

   Jako retard mi přijdeš ty. Viděl si vůbec někdy Store? Vypadá to, že ne…

  • Johny (neregistrovaný)

   Viděl, a co? Co s nim jako? kupa debilit je tam stejně, pořádné aplikace chybí a teď přijde Microsoft s timhle? Po takové době? Sorry ale takle se na novou platformu opravdu neláká. Microsoft má už od začátku svojí klasickou politiku: „zaplať co nejvíc a pak můžeš využívat naše produkty“, ovšem to, že tim ráchá marketing v blátě a hází klacky pod nohy rozmnožení platformy, tak na to si vzpomene až naposled. Bylo to tak u všeho co kdy produkoval. Lidi až na posledním místě. Všechny produkty dozáplatovaný.

   Koho zajímá, že tam bude tuna balastu? Třeba, TŘEBA, by se tam objevily i kvalitní aplikace mezi tím a bylo by z čeho vybírat. Ještě před půl rokem se řešilo (teď je situace jen o kousek lepší), že na spoustu věcí aplikace nebyly vůbec nebo jedna, dvě, které oproti ostatním aplikacím stejně zaostávali. Student školy si sotva zaplatí 2 litry za to, aby mohl např. jako svojí klauzurní práci vyvíjet app pro danou platformu. To radši bude dělat na něco jiného nebo k sobě do šuplíku.

   Navíc na to, že „by to byl další android“ se dá stěžovat tehdy, kdyby tam byly kvalitní aplikace. A ty se daj na WP napočítat na prstech rukou.

  • Ne, neviděl, je to vidět…

   Student školy dva litry platit nemusí, studenti mají registraci zdarma.

   Kvalitní aplikace tam jsou. Co chybí jsou lokální aplikace (např. českých bank a podobně), ty ale registrační poplatek neodradí, tam je to o něčem jiném.

   Jen tu lžeš a překrucuješ, už jen „“Panejo, to je teda krok, už můžou dělat aplikace za 4 kila místo za 2 litry…“ ukazuje, že si Store nikdy neviděl a nikdy nepoužil. Můžeš mi říct, kolik je tam aplikací za 2 litry? A kolik za 4 kila? Moc ne…

   Takže nekecej a nelži…

  • Johny (neregistrovaný)

   Jo tak, ono jde o to, že jsi to nepochopil ;-) to bylo myšleno tak, že můžou vyvíjet aplikace za „to že zaplatí“ 4 kila (19 dolarů) namísto za 2 litry (99 dolarů) :D :D To mi vůbec nenapadlo, že by si to někdo mohl přebrat takle stupidně :D Nojo, člověk nemůže furt brát ohledy na pomalejší.

  • JOHNY: Tak to bylo dobré a pobavilo mě to :D no aspoň se potvrzuje, jak jsou někteří vztahovační, když jim někdo sáhne na oblíbenou firmičku :D

  • PEETE (neregistrovaný)

   Zkrátka užasnej humor pro mě. Prostě dement pobaví vždy spolehlivě dementa :-).

 2. xyz (neregistrovaný)

  MS chce peníze opravdu za všechno, ať se pak nediví, že WP je na tom tak, jak je.

  • Ten poplatok je práveže ešte nízky na to čo dostaneš. Okrem toho, že dostane vývojár prístup na Store, dostane aj tím testerov, ktorí mu aplikáciu otestujú detailne a pošlú podrobný výpis z chybami. A to za $99 ročne nezoženiete.

  • shagy2301: Ty si ale pleteš certifikaci a betatesting. MS ti samozřejmě nijak netestuje, jak aplikace funguje, ale zda neodporuje pravidlům Store. A ano, při tom samozřejmě příp. narazí na případné chyby zabraňující elementárně funkčnosti, ale rozhodně to není tým testerů.

  • tak minimálne stabilitu na rôznych zariadeniach ti otestujú. a to je to hlavné. Jasné neotestujú všetky funkčné prvky aplikácie, ale všetko čo by bežne aj náhodne napadlo človeka spraviť otestujú.

  • Tak upřímně pochybuji, že by se s tím ten Ind instaloval na více zařízení, jestli něco, tak max. emulátory, ale i tak o tom pochybuji. A jak znám emulátory, je jejich vypovídací hodnota stejně 50/50.

  • resp. jinak, ta prodleva v řádu dní není způsobena tím, že by se někdo tou aplikací nějak extra zabýval ale tím, že se jí nikdo nezabývá:-)

  • áno samozrejme. slovenské a české aplikácie testuje Ind. Myslíš, že prečo tak dlho trvalo otvorenie Storu pre slovenských a českých vývojárov? Bolo to nie len kvôli našej milovanej birokracii, ale aj kvôli tomu, že potrebovali vytvoriť tímy testerov, ktorí rozumejú danému jazyku.

   A to že to testujú na emulátoroch si odmysli. Je to reálne testované na zariadeniach.

   To omeškanie je spôsobené tím, že nemajú dostatok testerov na počet aplikácii, ktoré dostávajú testovať a tak tí čo sú určený pre našu oblasť testujú aj pre ďalšie. Bežne samotné testovanie prebehne za 1 deň a dostaneš krásny výpis z chybami, alebo mail ohlasujúci uvedenie aplikácie na trh.

   Jasne aj po tomto otestovaní sa nájdu chyby, ale to je už o inom, a oni tiež neotestujú všetko, nie je to náplň ich práce.

  • Uni, nehádej se o něčem, co nevíš. Ano, aplikace jsou testovány testery.

   Nejdříve je to automatická kontrola na malware, pak to dostane živý člověk a testoje zejména pravidla Store. Aplikace také nesmí v žádném případě padat. Dále testují různé další věci (např. mě přišli na to, že když si někdo dá bílý motiv, písmo se změní v černé a na černém pozadí není logicky vidět. Na to jsem já při svém testování nepřišel. MS ano.

   Testují to na několika reálných zařízeních. A to na všech dostupných variantách RAM, displeje a případně dalšího HW (gyroskop, kompas, atd.)

   Když mi neprošla aplikace testem, vrátili mi to s podrobným výpisem, kde při čem a na jakém zařízení to spadlo. Zároveň ověřili, že se to tak děje na všech zařízeních.

   Ano, to testování se rozhodně nevyrovná profesionálním automatickým a ručním testům firemních testerů, ale pokud si domácí vývojář, hodně ti pomohou.

   Toto všechn zajišťuje velmi slušný filtr, aby se do store nedostala kdejaká (a zejména nefunkční) blbost.

 3. No…před necelým rokem nám MS omylem smazal náš vývojářský účet. Asi po týdnu ho s omlouvou obnovil. Asi měsíc na to mi přišel email, abych znovu zaplatil poplatek, který jsem zaplatil měsíc předtím. Když jsem se ptal, co to znamená, přišla mi odpověd, že tuto hlášku posílají všem a mám ji ignorovat. Od té doby jsem tak nějak dost ztratil zájem o další pokračování s vývojem pro WP…

 4. Pavel (neregistrovaný)

  Já nevím o co vám jde, u Androidu se platí dokonce 25$ za rok a přesto je tam balast. Pokud mi chce někdo oponovat, tak si to prosím rozmyslete, protože jsem vývojář a vím jak je to u iOS, Androidu i WP8…

 5. xxx (neregistrovaný)

  Mohl byste to rozvést? Myslím, že nejsem jediný, kdo v tom nemá přehled a zajímá ho to. Díky

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).