Microsoft ladí Creators Update: v týdnu vyšla tři nová testovací sestavení

Windows 10 Insider preview

Ještě tento měsíc (údajně už příští týden) hodlá Microsoft podepsat finální sestavení velké jarní aktualizace Windows 10, která pod názvem Creators Update dorazí v dubnu na drtivou většinu počítačů a tabletů. O tom, že se Creators Update blíží, nově informuje i služba Windows Update ve stabilní verzi systému.

wupdate

Microsoft v posledních dnech nelenil a vypustil do éteru nová testovací sestavení pro Insidery, v tomto týdnu vyšla tři s čísly 15058, 15060 a 15061. Všechny přináší zejména opravy chyb, byť stále se nepodařilo vychytat všechny nedostatky – nejdou instalovat jazykové balíčky, služba Windows Update může vykazovat chyby při aktualizacích, některé aplikace mohou padat kvůli nastavení reklamního ID a na některých konfiguracích stále nemusí korektně fungovat služba Vysílání. Předpokládáme, že tyto problémy se do příštího týdne podaří vyřešit, aby mohlo skutečně dojít k podepsání konečné verze v předpokládaném termínu.

new-maps

Přestože na úrovni systému již žádnou novinku neočekáváme, Insideři dostali v minulých dnech alespoň potěšující aktualizaci systémové aplikace Mapy. Ta nově umí (konečně) vyhledávat trasu se zadáním průjezdných bodů, což je funkce, která na HERE mapách a později Windows mapách chybí odnepaměti. Škoda, že tato funkce přichází do mobilních Windows v době, kdy této platformě zůstává věrná pouze hrstka nejvěrnějších uživatelů.

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku