Domů » Bleskovky » Microsoft ladí Creators Update: v týdnu vyšla tři nová testovací sestavení

Microsoft ladí Creators Update: v týdnu vyšla tři nová testovací sestavení

Ještě tento měsíc (údajně už příští týden) hodlá Microsoft podepsat finální sestavení velké jarní aktualizace Windows 10, která pod názvem Creators Update dorazí v dubnu na drtivou většinu počítačů a tabletů. O tom, že se Creators Update blíží, nově informuje i služba Windows Update ve stabilní verzi systému.

wupdate

Microsoft v posledních dnech nelenil a vypustil do éteru nová testovací sestavení pro Insidery, v tomto týdnu vyšla tři s čísly 15058, 15060 a 15061. Všechny přináší zejména opravy chyb, byť stále se nepodařilo vychytat všechny nedostatky – nejdou instalovat jazykové balíčky, služba Windows Update může vykazovat chyby při aktualizacích, některé aplikace mohou padat kvůli nastavení reklamního ID a na některých konfiguracích stále nemusí korektně fungovat služba Vysílání. Předpokládáme, že tyto problémy se do příštího týdne podaří vyřešit, aby mohlo skutečně dojít k podepsání konečné verze v předpokládaném termínu.

new-maps

Přestože na úrovni systému již žádnou novinku neočekáváme, Insideři dostali v minulých dnech alespoň potěšující aktualizaci systémové aplikace Mapy. Ta nově umí (konečně) vyhledávat trasu se zadáním průjezdných bodů, což je funkce, která na HERE mapách a později Windows mapách chybí odnepaměti. Škoda, že tato funkce přichází do mobilních Windows v době, kdy této platformě zůstává věrná pouze hrstka nejvěrnějších uživatelů.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

13 komentářů

 1. Nevadí. Ta hrstka co ostala sa potešila a určite to využijeme. ;)

 2. Jsem moc rád a hrdý být součástí té malé hrstky.

 3. Jj…
  I já jsem rád, že tento os pokračuje a je stále pravidelně aktualizovaný.

 4. To je super , nedokážu si už od Windows phone 7 představit že budu mít něco jiného.

 5. No jo, dalsi clanek o WP, dalsi seznamka WP letky:D

 6. Tak já začínal na nějaké nokii se symbinem/y, pak krátce iphone, pak android a toho se držím s „odskoky“ od roku 2009 tuším.
  Odskolky byly dva k WP a později W10m ale vždy jsem se poslušně jako pejsek, vrátil k androidu.
  Nikdy jsem netvrdil že je absolutně TOP, pár sekajících sraágor jsem měl tu čest používat, ale současná motorola moto x 2014 pracuje naprosto bez problémů a nemůžu si ji vynachválit (CM10 AOS6)
  Pokud se někdy situace u mobilních Windows at bude WM pokračovat nebo udělá MS restart, změní, klidně si zase odskočím, nebráním se zmeně.
  Když to bude mobil který se mi bude líbit, bude za cenu kterou akceptuji a kvalitní aplikace, proč ne?
  Jenže v tuhle chvíli tomu tak není, aplikací včetně těch pro mě stěžejních není málo ale ve většině to jsou portxy z iOS a veetšinou kvalitou za mnoho nestojí.
  U WM mi citelně chybí větší mžnosti personalizace systému jako takového, chci si vybrat tému/motiv, změnit dlaždice na ikonky které mi vyhovují asi nejvíc ale to ms nechce takže já jako „ikonkář“ který si chce mobil přizpůsobit co nejvíc k obrazu svému, nemám ani jinou možnost.
  [odkaz]
  Omlouvám se za OT.

 7. Jsem rád že v Mapách bude plnohodnotnější navigace a bude možné si trasu upravovat dle vlastní potřeby.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).