Domů » Bleskovky » Microsoft koupil Xamarin: Dočkáme se univerzálních Windows aplikací na Androidu a iOS?

Microsoft koupil Xamarin: Dočkáme se univerzálních Windows aplikací na Androidu a iOS?

Microsoft loni na vývojářské konferenci Build představil několik projektů, které si kladly za cíl postupně dostat aplikace z konkurenčních platforem do Windows 10. Jejich vývoj ale prozatím běží pomalu a projekt Astoria umožňující spouštění aplikací pro Android na Windows byl dokonce zcela zastaven (více informací). Microsoft však s nezájmem vývojářů o vlastní systém hodlá nadále bojovat a pořídil si k tomu velmi silnou zbraň – společnost Xamarin.

Xamarin-Microsoft-1

Xamarin má na svědomí řešení, které vývojářům umožňuje psát aplikace v kódu C# a nativně jej kompilovat pro iOS a Android, aby běžely podobně rychle jako aplikace napsané v Objective-C, Swift nebo v Javě. Touto cestou tak stačí napsat pouze jeden kód a aplikace nativně poběží na Androidu, iOS i Windows 10 (Mobile). I když tedy vývojář nemá zájem pracovat na aplikacích pro Windows, může skrze Xamarin vyvíjet aplikace pro Android a iOS a jako „vedlejší produkt“ získá i aplikaci pro Windows.

xamarin

Společnost Xamarin vznikla před 4 roky, od té doby nasbírala více než 15 tisíc zákazníků ve 120 zemích světa. Microsoft chce kombinací Xamarinu, Visual Studia a Azure poskytnout vývojářům kompletní řešení pro multiplatformní vývoj a testování aplikací pro jakékoliv zařízení.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments