Domů » Bleskovky » Microsoft kontaktuje vývojáře aplikací kvůli Tangu

Microsoft kontaktuje vývojáře aplikací kvůli Tangu

Microsoft zřejmě začal oslovovat vývojáře aplikací, které podle jeho vlastních testů nebudou schopné v současné podobě běžet na nových telefonech s omezenými HW nároky. Vyplývá to z e-mailu, který obdrželi redaktoři serveru WP Central. V tom se ve zkratce píše:

„Kontaktujeme Vás, protože Vaše aplikace spadá mezi 5 % všech programů pro Windows Phone, které nejsou schopné uspokojivě běžet na zařízeních s 256 MB RAM. Rádi bychom Vám s touto situací pomohli. Nedávno jsme uvolnili novou testovací verzi našeho SDK, které Vám pomůže Vaši aplikaci optimalizovat. Plná verze tohoto nástroje bude uvolněna do měsíce. Pokud jste si jisti, že Vaše aplikace na méně výkonných smartphonech prostě nepoběží, máte možnost ji v Marketplace pro tato zařízení zakázat.“

 Pokud jste vývojáři a obáváte se, že by vaše aplikace mohla činit novým, hardwarově slabším telefonům potíže, může vás inspirovat např. článek na stránkách Nokia Developer o technikách paměťové analýzy programů pro Windows Phone, případně se o své vlastní typy můžete podělit v naší diskuzi.

Zdroj: WPCentral

Miroslav Havlíček

9 komentářů

 1. No nevím, ale jestli to jejich testování probíhá skutečně jen tak, že na současných zařízeních nějakých uživatelů sledují paměťové nároky aplikací a v případě, že to u X procent přesáhne nějaký limit, tak vývojáře upozorní, tak je to podle mě dost k ničemu. Přijde mi, že se to celé až moc omezuje jen na tu velikost paměti, ale co ty další omezení? Jen se modlím, ale to nenabíralo směr android, potažmo windows mobile :-(

  • Fred (neregistrovaný)

   No ona ale o nic jineho nez velikost pameti nejde – procesory maji vsechna zarizeni (vcetne „Tango“ zarizeni) temer stejne vykonne…

  • Fred (neregistrovaný): ano „téměř“, u nových zařízení je vidět, že frekvence procesoru je jinde než třeba u N610, která by měla mít skutečné Tango. Takže nejenom menší paměť, ale i nižší frekvence procesoru.

  • Fred (neregistrovaný)

   miramares: Ano ta ma sice 800MHz procesor, oproti 1GHz telefonu prvni generace, jenze ma na druhou stranu lepsi GPU. Jasne druha generace je vykonnejsi. Osobne nechapu proc MS ty pametove naroky vubec snizoval…

 2. Ja si myslim ,ze je to chyba a HW pozadavky se uz snizovat nemely,takhle se WP postupne rozdroli..

  • To sa rozdelí aj s Appolom.

   Ale MS by mal hlavne robiť niečo s rozlíšením. Ak chce osloviť nenáročných, musí ponúknuť menšiu uhlopriečku. Kopec bežných ľudí veľkú kravu s 3.7″ displejom nechce.

   WP silne potrebuje zariadenie s 3.3″ alebo 3.2″ displejom. Na ten je ale súčasné rozlíšenie priveľa. Respektíve ono aj rozlíšenie by bolo OK, ale to by musel Microsoft a vývojári to WPF naozaj poriadne využívať a nebol by problém potom ‚zoom‘.

  • janac_marek: WPF nebo Silverlight? Není XAML jako XAML ;-) Jestli MS hrábne ještě do rozlišení, tak se vydá skutečně jen cestou do pekel jako android a stejně jako WM.

  • miramares: Ale to hrabne aj s chasis.

 3. Robert Varga

  Kontaktovali mě taky a jediné, co údajně není kompatibilní, je Dívka dne a Hot Girls HD. Takže mě to vůbec netrápí :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).