Microsoft HoloLens: Hologramy nejsou sci-fi, ale skutečnost

Microsoft dnes představil revoluci ve vnímání virtuální reality – vlastní brýle HoloLens. Na rozdíl od konkurenčních řešení dokáží díky kombinaci senzorů a systému Windows 10 oživit vaše okolí o interaktivní hologramy.

 

Na videu bylo demonstrována například možnost vytvářet design motocyklu a rovnou si jej promítnout jako hologram v životní velikosti například ve vašem obývacím pokoji. Stejně tak bude možné virtuálně hrát Minecraft, zkrátka si můžete ve svém okolí nechat vyobrazovat neexistující věci a interagovat s nimi. Výsledek je pak možné vytisknout na 3D tiskárně. Hologramy je dokonce možné ve svém okolí slyšet.

      

Místo velkého televizoru například postačí spustit aplikaci některé ze streamovacích služeb a ve svých brýlích uvidíte na zdi svého pokoje virtuální obrazovku, na níž si budete moci pustit libovolný videoobsah.

 

Brýle HoloLens mají v sobě zabudovaný počítač vybavený vlastním holografickým procesorem, pro používání těchto brýlí nejsou zapotřebí žádné kabely, žádný připojený počítač nebo telefon.

  

Microsoft se snaží přesvědčit vývojáře aplikací pro GearVR nebo Google Glass, aby přešli na HoloLens, aktuálně již na vývoji aplikací pracují tisíce vývojářů.

Microsoft údajně vyvíjel HoloLens v přísném utajení tři roky, spolupracoval například s NASA, která brýle hodlá používat ke zkoumání Marsu. Brýle HoloLens budou k dispozici v době uvedení systému Windows 10. 

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku