Domů » Bleskovky » Microsoft Edge vstupuje do beta verze. Je vhodný pro každodenní použití

Microsoft Edge vstupuje do beta verze. Je vhodný pro každodenní použití

Microsoft ve Windows 10 nahradil internetový prohlížeč Internet Explorer modernějším prohlížečem Microsoft Edge; bohužel ani ten nezabránil pádu „modrého éčka“ na poli prohlížečů, kterému dominuje Google Chrome. Redmondští se ale nevzdávají a připravují náhradu – zbrusu nový Edge postavený na vykreslovacím jádru Chromium.

Moderní prohlížeč pro každodenní použití

Tento nový prohlížeč je tak 100 % kompatibilní se všemi weby napsanými na míru prohlížeči Chrome, kromě toho obsahuje i speciální Internet Explorer mód, který by měl plně nahradit zastaralý stejnojmenný prohlížeč, například kvůli kompatibilitě vybraných služeb v korporátní sféře. Microsoft dále u svého prohlížeče vyzdvihuje důraz na bezpečí, rychlost a jednoduchost.

edge

Dosud bylo nový Edge testovat v operačních systémech Windows 7, 8.1, 10 a macOS v pravidelně aktualizovaných testovacích kanálech Canary a Dev, nyní přichází první stabilní beta verze, která má být vhodná pro každodenní použití. Microsoft se ve svém příspěvku na blogu pochlubil tím, že předchozí preview bylo staženo více než milionkrát, a testující zaslali více než 140 tisíc připomínek. Zatímco verze z kanálů Canary a Dev jsou aktualizovány s denní/týdenní periodou, beta verze bude dostávat aktualizace každých šest týdnů.

chredge

Ostrá verze je ještě měsíce daleko

Beta verze v současné verzi funguje ve 14 jazycích, čeština však mezi nimi není. Microsoft také opatrně uvádí, že opravdová ostrá verze je ještě měsíce daleko. Koneckonců list funkcí, které ještě přibydou je poměrně dlouhý; těšit se můžeme na:

  • Prevenci automaticky spuštěných videí na webových stránkách
  • Vylepšení scrollování
  • Přidání tlačítka „oblíbené položky“ na panel nástrojů
  • Elektronický inkoust v PDF
  • Udržování aktuálního avatara přihlášeného uživatele
  • Lepší manipulace s otvíráním příloh a odkazů ve více profilech
  • Možnost nastavit si vlastní fotografii na pozadí nově otevřeného panelu
  • Vyhledávání v obchodu rozšíření

Kromě toho Microsoft slibuje obligátní zlepšování výkonu a snížení nároků na CPU a RAM. Chcete-li si beta verzi prohlížeče Microsoft Edge vyzkoušet, můžete si ji stáhnout z těchto stránek.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. KKanál Dev: Čeština je zatím omezena jen na úvodní stránku. A na úvodní stránce je natvrdo hledání BING. Dělat se s tím už jakž takž dá, včera jsem to pár hodin zkoušel. Vadím mi roztahané zobrazení, kdyby tak přidali možnost přepnout to na kompaktnější…

  2. vetsina uzivatelu desivych windoz nejsou blazni… aby to zkouseli :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).