Domů » Bleskovky » Microsoft Edge bude podporovat doplňky i na smartphonech s Windows 10 Mobile

Microsoft Edge bude podporovat doplňky i na smartphonech s Windows 10 Mobile

Červencový update systému Windows 10 pro počítače a tablety přinese spoustu změn, přičemž jednou z mnoha je podpora rozšíření v internetovém prohlížeči Microsoft Edge. Tato novinka se však neomezí pouze na počítačová Windows 10, ale přistane i na smartphonech s mobilními desítkami.

microsoft edge

Doplňky pro mobilní Edge potvrzuje roadmapa na stránce Microsoftu, kde je aktuálně tato položka označena štítkem „Ve vývoji“. Dá se tedy očekávat, že nebude dostupná s letním updatem, ale někdy později, pokud se tedy v Redmondu do té doby nerozhodnou jinak.

adblock

Mezitím se velmi pomalu plní databáze doplňků pro počítačový a tabletový Microsoft Edge, v minulém týdnu do něj přibyly populární blokátory reklam AdBlock a AdBlock Plus. Insideři si je mohou stáhnout ze Store pomocí následujících odkazů.

AdBlock
AdBlock
Autor: ‪BetaFish‬
Cena: Kostenlos
Adblock Plus (Beta)
Adblock Plus (Beta)
Autor: ‪eyeo GmbH‬
Cena: Kostenlos

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

14 komentářů

 1. Dan (neregistrovaný)

  Stejně to je na nic, protože po 4 letech s Lumií 710 přejdu ke konkurenci. Na doplňky pro webový prohlížeč jsem opravdu tak dlouho nečekal. Spíše jsem čekal na větší podporu periferií a rozumnou otevřenost systému. Bye bye Microsoft … ;-)

  • M.BoBo (neregistrovaný)

   Ač to teď na trhu smartphonů se systémem WP/WM není růžové, tak s Lumií 710 toho moc očekávat nešlo ani v minulosti.

  • Podpora periferií je na dobré úrovni a otevřenost taktéž. Nemáš mít vykopávku s WP7, což byl sice systém dokonale svižný, nicméně s mnoha restrikcemi.

   • Myslím, že to myslel směrem k W10M, jakožto po 4 letech potenciální nástupce užívaných WP7:)

   • Však to v ruce nemá, tak nemůže vědět. Je to jak kdybych soudil budoucí nákup na základě toho, že mám 3GS a čekal jsem, že se snad ještě něco nového naučí. :D

   • Dan (neregistrovaný)

    Protože, to od WP7 nic nového nepřineslo a pořád jsem (hloupě) doufal, že přinese, tak proto mám pořád tu vykopávku s WP7. V podstatě kosmetické úpravy ve WP8, WP8.1 a teď ve WP10M mě nepřesvědčily koupit nový Microsoft telefon (v ceně do 6 tis. -> proboha, je to furt jen telefon).
    ———————
    Stav podpory periferií je vcelku na dobré úrovni = podporuje to přímý pohled z očí na displej, podpora ťukání prsty na displej, podporuje to jakékoli uši a na závěr to podporuje Microsoft Band. Bohužel nic víc.

   • A co tak specifického potřebuješ podporovat? Spáruji se s jakýmkoliv BT zařízením, na dvě kliknutí rozchodím screen mirroring na televizi a věřím, že bych rozběhal i ten tisk z telefonu, nicméně nejsem masochista. Nějak mě nenapadá, co by mi mohlo ještě chybět. Jasně, s wearables je to složitější, ale po dvou měsících s náramkem jsem usoudil, že je to jen zbytečná hračka. :)

   • kropovez (neregistrovaný)

    Android má snad nějakou periferii navíc? Navíc W10 umí parádně miracast, continuum.

  • kropovez (neregistrovaný)

   Věř, že u konkurence nevydržíš ani ty 4 roky.

  • Johny (neregistrovaný)

   W10 je velmi otevreny system a podporuje mraky preferii.

 2. kropovez (neregistrovaný)

  Přidali doplňky a smazali aplikaci FM Rádio, asi už v rom nezbylo více místa :D

 3. Dan (neregistrovaný)

  Uhádl/a jsi. Nositelná elektronika a tisk jsou přesně ty věci, na které jsem tak trochu čekal. Další věc je SW podpora všeho ostatního. Snad 90% udělátek, která komunikují s telefonem nemá aplikaci pro WP.
  ——————-
  To, že na androidu nevydržím s telefonem 4 roky jako s L710 je mi fuk, protože za ty 4 roky (bohužel) vidím u androidu progres, kdežto u WP jen přešlapování.

 4. Dan (neregistrovaný)

  Omlouvám se. Ještě jednou -> PRO ZETA:

  Uhádl/a jsi. Nositelná elektronika a tisk jsou přesně ty věci, na které jsem tak trochu čekal. Další věc je SW podpora všeho ostatního. Snad 90% udělátek, která komunikují s telefonem nemá aplikaci pro WP.
  ——————-
  To, že na androidu nevydržím s telefonem 4 roky jako s L710 je mi fuk, protože za ty 4 roky (bohužel) vidím u androidu progres, kdežto u WP jen přešlapování.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).