Domů » Bleskovky » Microsoft dnes uvede Windows Phone 8 na český trh + informace o dostupnosti telefonů

Microsoft dnes uvede Windows Phone 8 na český trh + informace o dostupnosti telefonů

Microsoft si na dnešní den naplánoval uvedení operačního systému Windows Phone na světový i český trh. Hlavní akce se uskuteční dnes v 18:00 našeho času v San Franciscu, ve stejný čas však bude lokální konferenci pořádat i český Microsoft a my na ní samozřejmě nebudeme chybět. Průběžné informace z akce budeme publikovat na našem Twitter kanálu @smartmania, tak nás nezapomeňte sledovat. Po skončení události se můžete těšit na souhrnný článek se všemi důležitými informacemi.

  
Nokia Lumia 920 a Lumia 820 listopadové uvedení na český trh nestihnou, Samsung Ativ S zřejmě také ne

Na akci by měly být k vyzkoušení také chystané telefony s Windows Phone 8 – modely HTC 8S a 8X, Nokia Lumia 820 a Lumia 920 či Samsung Ativ S. Podle našich informací obě Lumie listopadové uvedení na trh nestihnou a dočkáme se až v průběhu prosince, pod stromeček by je tedy neměl být problém sehnat, ale tenhle termín Nokii rozhodně příliš nepomůže. HTC naopak svou novinku 8X nabídne už ve čtvrtek 1. listopadu, model 8S dorazí však také dorazí až v prosinci.


 
HTC 8X se v ČR začne prodávat 1. listopadu, dostupnost modelu 8S zjišťujeme

Samsung Ativ S by se v České republice rovněž měl začít prodávat v průběhu prosince. Pokud se Windows Phone 8 už nemůžete dočkat, bude zřejmě HTC 8X jedinou volbou, na zařízení od dalších výrobců si budeme muset počkat o něco déle. Upřesňující informace by měla přinést dnešní konference.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.
avatar
600
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
milennium
Anonym
milennium

Jsem vážně zvědavý. MS fandím, ale zároveň se bojím těch termínů dostupnosti…

gulii
Anonym
gulii

První zklamání – Microsoft konečně uvolnil Metro aplikaci pro správu WP telefonu a bohužel jen kompatibilní s telefony s OS WP8.

Yegor (neregistrovaný)
Anonym
Yegor (neregistrovaný)

WP 7.x byly jeden velký podraz na zákazníky.

fbio
Anonym
fbio

Jestli WP 7.X totálně odříznou, tak já odříznu WP 8, 9 a dál….

borixeus
Anonym
borixeus

Yegor: Zase nepřehánějte. Taky bych raději upgrade pro svůj telefon. Na druhou stranu s ním zas minimálně ještě rok v klidu vydržím, protože když jsem si ho kupoval neměl jsem o podobě WP8 ani páru a tudíž jsem ho bral, protože mi sedl systém WP7, což se zatím nezměnilo. Podraz by to byl, pokud by MS předem avizoval, že upgrade bude pro všechna zařízení, což nikdy neudělal.

jk001
Anonym
jk001

s tým zásadne nesúhlasím aký podraz , telefóny nedostanú síce WP8 ale gro t.j pre menej chápavých a teba Yegor skoro všetky zásadné nové funkcie funkcie sú nadviazané na hardware ktorý tieto telefóny nevlastnia čiže dajme tomu že vydajú WP8 aj pre tieto telefóny veľa nových funkcií by si si neužil . čo čo však nie je bežné všetky tieto telefóny majú aj nadej podporu a aktualizácie od MS , čiže aj moja omnia ktorá ma rok a pol a tak isto aj mozart kolega kupoval android HTC za 500€ ked som kupoval mozarta o podpore a aktualizácií dnes môže… Číst vice »

VNavrátil
Anonym
VNavrátil

Bohuzel vetsina lidi od WP8 ceka neco jinyho, nez vami zminovane zasadni funkce. Pro me je NFC nebo detsky koutek zatim naprosto k nicemu, ouvital bych uplne jiny typ vylepseni, ktere nesouvisi s HW. Je jich plny suggestion forum

jk001
Anonym
jk001

to nechápem keď si kupujem telefón a vadí my napr jednotné ovládanie hlasitosti alebo aj niečo iné napr chýbajúca podrobná história hovorov ,tak sa nespolieham na update a kúpim si iný telefón a hnevám sa sam na seba a nie na MS že nemá to čo nemal v v čase kúpy telefónu . WP už podstatne iný nebude a keď chceš aby bol iný kúp si iný telefón výber je veľký .

VNavrátil
Anonym
VNavrátil

Omyl, WP jiný být může, proto zřídili suggestion forum, aby se od uživatelů dozvěděli, co jim chybí, co je špatně, co přidat nebo odebrat. A MS sám by taky neměl zastávat postoj: Když se ti to nelíbí, táhni jinam. Sám čekám, nakolik se MS inspiroval požadavky lidí, a pokud by splnil alespoň prvních 5 požadavků s nejvíce hlasy, když nepočítám lokalizaci do perštiny apod, tak to budu považovat za úspěch

jk001
Anonym
jk001

keď sa bavíme bavme sa o konkrétne jedna vec čo je na suggestion forum druhá čo budú mať WP8 . dnes budeme múdrejší čo má WP8 a nebude mať WP7 a nie je spojené s novým hardware vlastne nebudeme lebo WP7.8 dnes uvedený nebude a zatiaľ nikto oficialne nevie čo bude obsahovať ,unikla síce zostava WP7.8 ale nikto nevie ako ďaleko alebo blízko má k finálnej zostave 7.8 takže dnes sa dozvieme čo má WP8 a nemá WP7.5