Cena:

Microsoft dnes představí Surface Laptop: máme jeho detailní rendery

Microsoft má na dnešní den naplánovanou tiskovou konferenci, která se bude točit zejména kolem vzdělávání. Ač se toto téma může zdát nezajímavé, má dát vzniknout zcela nové kategorii zařízení – tzv. CloudBookům. Jeden z nich dnes Microsoft přímo představí, díky @evleaks se na něm můžeme s předstihem podívat.

surface-laptop-4

Zařízení má být pojmenováno Surface Laptop a má se jednat o klasický notebook s neodnímatelným 13,5palcovým PixelSense displejem. Notebook má mít v nejširším místě tloušťku 14,47 mm a hmotnost okolo 1,2 kg.

Vnitřní hardwarová výbava je v tuto chvíli neznámá, můžeme se však podívat na portovou výbavu, která zahrnuje standardní nabíjecí Surface konektor, jedno klasické USB, DisplayPort a sluchátkový jack. Surface Laptop bude nabízen ve čtyřech barvách – Platinum, Burgundy, Cobalt Blue a Graphite Gold.

Operačním systémem notebooku bude Windows 10 S, což je patrně obchodní název pro dlouze spekulované Windows 10 Cloud. Tato edice bude oproti standardním „desítkám“ omezena pouze na instalaci aplikací z Windows Store. Zamezení instalace aplikací z třetích zdrojů má být vyváženo nízkou koncovou cenou zařízení, za příplatek však bude možné Windows 10 S povýšit na Windows 10 Pro.Nepřehlédněte

Co ukáže Microsoft na květnové tiskovce? Levný CloudBook s ořezanými Windows 10 (přehled)

Spekuluje se, že Microsoft dnes vpustí do Windows Store plnohodnotné Office 2016, aby tvůrcům aplikací ukázal, že Windows Store se dá plnit i klasickými win32 tituly. Jelikož je dnešní event věnován především vzdělávání, má být Surface Laptop určen především studentům a stát se konkurencí pro (v USA čím dál oblíbenější) Chromebooky.

may2event

Pokud jste zvědaví, co všechno dnes redmonští představí, můžete si naladit na těchto stránkách oficiální videostream. Akce začíná v 15:30 našeho času.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.