Velká narozeninová soutěž – slavíme 15. narozeniny!
Domů » Bleskovky » Microsoft chystá skládací Surface s podporou Android aplikací. Kdy se dočkáme?

Microsoft chystá skládací Surface s podporou Android aplikací. Kdy se dočkáme?

Andromeda je mrtvá, přichází Centaurus. Microsoft už delší dobu koketuje s myšlenkou představit revoluční mobilní zařízení, které disponuje dvěma displeji. Nejprve se mělo jednat o skládací smartphone, který je možné rozložit do velikosti tabletu, poté však v Redmondu přehodnotili situaci a rozhodli se udělat toto zařízení podstatně větší. Podle nejnovějších informací deníku Forbes už bychom na jeho představení dlouho čekat neměli.

Skládací notebook s podporou Android aplikací

Projekt Centaurus bude údajně malý notebook, který však namísto klasické hardwarové klávesnice dostane druhý displej. Bude se tak jednat o podobné zařízení, jakým je nedávno představený notebook od Lenova, Microsoft však namísto jednoho ohebného displeje použije dva ploché. Podle Forbesu bude mít každý panel úhlopříčku 9″ na poměru stran 4:3, což v rozloženém stavu (při zanedbání přechodu mezi displeji) znamená 13 palců na poměru stran 13,5:9.

Zařízení má pohánět 10nm procesor od Intelu (Lakefield), operačním systémem má být nová verze operačního systému Windows založená na moderním jádru Windows Core. Bude se jednat o moderní systém okleštěný o historické komponenty, což se pozitivně projeví na jeho velikosti, stabilitě a bezpečnosti. Na jádro Windows Core postupně přejdou všechny typy zařízení, aktuálně jej využívají platformy Surface Hub 2x či HoloLens 2. Článek na Forbes navíc tvrdí, že zařízení bude schopné spouštět aplikace pro Android, podle informací serveru MSPowerUser má být zachována i podpora tradičních win32 aplikací.

Premiéra už letos na podzim?

Microsoft již projekt Centaurus ukázal interně vybraným zaměstnancům, do prodeje se má prý dostat počátkem příštího roku; tvrdí to jak Forbes, tak server WindowsCentral odvolávající se na své vlastní zdroje. Zac Bowden z WindowsCentral dokonce spekuluje, že k samotnému odhalení by mohlo dojít už letos v říjnu, kdy by Microsoft měl ukázat jak nový hardware, tak zmíněnou odlehčenou verzi Windows.

Microsoft naznačil příchod moderního systému budoucnosti

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
13 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments