Cena:

Microsoft chystá novou aplikaci na propojení Windows 8 a Windows Phone

Softwarový gigant už nějaký čas připravuje několik svých služeb k odchodu na věčný odpočinek a postupně představuje jejich náhrady. Mezi takové značky patří například Windows Live, Hotmail nebo Zune. Také poslední jmenovaná už má na nové desktopové platformě svou náhradu v aplikacích Hudba a Video, které zajistí přehrávání multimediálního obsahu včetně přístupu k předplatnému služby ZunePass. Dosud se ale jen spekulovalo, jak to bude s propojením a synchronizací obsahu s telefony s operačním systémem Windows Phone.

Server The Verge teď ale přišel se zprávou, podle které se chystá aplikace pro rozhraní Metro Modern UI, která bude mít na starosti právě správu obsahu v okenatých smartphonech. Systém by při připojení takového telefonu k počítači jej měl sám rozpoznat a aplikaci automaticky stáhnout a nainstalovat. Pro uživatele starších Windows 7 by měl údajně také vzniknout podobný program pro klasické rozhraní Aero. Zatím není jasné, zda jej bude možné použít i v desktopové části Windows 8, ale vzhledem k dobré kompatibilitě se starším softwarem by to snad neměl být problém.

Nová aplikace se bude zřejmě jmenovat Windows Phone Companion App a její uvolnění pro veřejnost se plánuje koncem října.

Zdroj: The Verge

 

Autor článku
Miroslav Havlíček