Domů » Bleskovky » Microsoft chystá novou aplikaci na propojení Windows 8 a Windows Phone

Microsoft chystá novou aplikaci na propojení Windows 8 a Windows Phone

Softwarový gigant už nějaký čas připravuje několik svých služeb k odchodu na věčný odpočinek a postupně představuje jejich náhrady. Mezi takové značky patří například Windows Live, Hotmail nebo Zune. Také poslední jmenovaná už má na nové desktopové platformě svou náhradu v aplikacích Hudba a Video, které zajistí přehrávání multimediálního obsahu včetně přístupu k předplatnému služby ZunePass. Dosud se ale jen spekulovalo, jak to bude s propojením a synchronizací obsahu s telefony s operačním systémem Windows Phone.

Server The Verge teď ale přišel se zprávou, podle které se chystá aplikace pro rozhraní Metro Modern UI, která bude mít na starosti právě správu obsahu v okenatých smartphonech. Systém by při připojení takového telefonu k počítači jej měl sám rozpoznat a aplikaci automaticky stáhnout a nainstalovat. Pro uživatele starších Windows 7 by měl údajně také vzniknout podobný program pro klasické rozhraní Aero. Zatím není jasné, zda jej bude možné použít i v desktopové části Windows 8, ale vzhledem k dobré kompatibilitě se starším softwarem by to snad neměl být problém.

Nová aplikace se bude zřejmě jmenovat Windows Phone Companion App a její uvolnění pro veřejnost se plánuje koncem října.

Zdroj: The Verge

 

Miroslav Havlíček

4 komentářů

 1. JaroB (neregistrovaný)

  eNo predpokladám,že prvej príležitosti odošle všetky údaje/kontakty,kalendár,fotky,videá/ do Microsoftu a nebude sa táto funkcia dať vypnúť…alebo OFFLINE synchronizácia obsahu s PC tiež asi nehrozí…

 2. tak to malo prist pred troma rokmi…jeden z najvacisch failov ktore okrem samotneho windows ma ms na svedomi je zune..zatial najprimitivnejsi kus softwaru aky kedy mohol vzniknut….doteraz v omnii nemam ziadnu hudbu ani iny neinternetovy obsah kedze ncez zune je to nemozne…

 3. Lister0 (neregistrovaný)

  Zune je bestiální zvrácenost, ale už jsme tomu alespoň trochu přišli na kloub (synchronizaci).

 4. Zune snad nelze snad ani komentovat, bestiální zvrácenost to nicméně hezky vystihuje. Co mě ale velmi překvapilo byl krok MS odstranit z něj Marketplace pro nízkou použitelnost, přičemž jak u iOS (iTunes app) tak u Androidu (webový Play) tuto cestu používám rozhodně nejvíce, pohyb v katalogu a výkon je úplně někde jinde, než to šmudlat na displeji.

  Podobně mě překvapilo prohlášení, že lidi hodně využívají adresní řádek v prohlížeči, proto s ním neustále překážejí dole (nepamatuji, kdy jsem naposledy ručně vyťukával adresu).

  WP uživatelská základna je zdá se velmi… „specifická“:-)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).