Domů » Bleskovky » Microsoft chystá novinky pro smartphony: launcher s Timeline a zrcadlení Androidu na počítač

Microsoft chystá novinky pro smartphony: launcher s Timeline a zrcadlení Androidu na počítač

Microsoft včera neukázal pouze nový hardware a podzimní aktualizaci Windows 10, ale i novinky, které chystá do budoucna pro smartphony. Na vlastní telefon s logem Microsoftu musíme zatím zapomenout, těšit se však můžeme na nové funkce, díky kterým bude snazší komunikace mezi počítači s Windows 10 a smartphony s Androidem.

Microsoft Launcher dostane Timeline

Populární aplikace Microsoft Launcher se již brzy přehoupne do verze 5.0, se kterou dorazí několik nových funkcí na stránce Your Feed (Informační kanál). Ta se bude nově dělit na tři separátní sekce – Glance, News a Timeline, přičemž v první najdeme poslední aktivity v rámci telefonu, na druhé zajímavé novinky z internetu a třetí bude obdobou Timeline z Windows 10, tedy synchronizovaná časová osa naposledy otevřených dokumentů, aplikací a webových stránek.

Na stránce Glance se stále objevují úkoly z aplikace Wunderlist, která patří Microsoftu, chystá se však integrace aplikace To-Do, která se navíc stane i součástí aplikace Outlook.

Nová verze Microsoft Launcheru zatím vyšla jako beta verze k veřejnému testování, v následujících týdnech by měla být dostupná v obchodě Google jako finální verze.

Microsoft Launcher
Microsoft Launcher

Zrcadlení Androidu do Windows 10

Další novinkou, kterou Microsoft pro smartphony chystá, je zrcadlení obsahu jejich displejů přímo do Windows. Přímo na obrazovce počítače tak bude možné vyřizovat všechny věci, které normálně děláte na svém smartphonu.

K přenosu obrazu bude sloužit aplikace Your Phone, která je součástí včera vydané podzimní aktualizace. Kdy do ní bude nová funkce integrována, je zatím nejisté.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
7 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments