Domů » Bleskovky » Microsoft chystá na říjen překvapení: levný Surface Laptop s 12,5“ displejem

Microsoft chystá na říjen překvapení: levný Surface Laptop s 12,5“ displejem

Prakticky všechny technologické firmy v těchto dnech představují nové produkty, aby se s nimi pokusily zaujmout na předvánočním trhu. Výjimku pravděpodobně nebude tvořit ani Microsoft, který obvykle v říjnu představuje nová zařízení z rodiny Surface. Loni jsme se dočkali velké prezentace, která přinesla jak upgrady stávajících produktů, tak i zbrusu nová zařízení, letošní tiskovka se patrně ponese v podobném duchu. Jednou z úplných novinek má být Surface Laptop s menším 12,5“ displejem.

12,5“ Surface Laptop pro studenty

Chystaný počítač s kódovým označením Sparti má být v portfoliu Microsoftu pozicován jako levný notebook, který by mohl najít uplatnění například v rukách studentů. Počítač má pohánět procesor Intel Core i5 10. generace, základní model dostane do výbavy pouze 4 GB RAM a 64GB paměť, přičemž cena této konfigurace se má pohybovat mezi 500 a 600 USD (asi 11 300 až 13 500 korun bez DPH). Microsoft nepochybně nabídne i vyšší paměťové verze, ovšem vzhledem k praxi u ostatních počítačů Surface se obáváme vysokých příplatků.

Surface Laptop 3 13
Microsoft Surface Laptop ve 13,5 a 15″ variantě

Chystaný 12,5“ Surface Laptop doplní v nabídce Microsoftu 13,5 a 15“ modely, přičemž design a kvalita zpracování mají být u připravované novinky stejné jako u jeho větších sourozenců. Oproti nim bude novinka menší a lehčí, přibližně jako hybridní počítač Surface Pro se stejně velkým displejem.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. spis by to chtelo surface book s 15 palci a polovicnimi ramecky bez externi grafiky a za rozumnou cenu :-)

  2. No, mohla by to být zajímavá mašinka. Ale proč tam proboha rvát dneska Intel? Renoir by nabídl více po všech stránkách…

  3. Ty 4gb Ram sežere samotnej systém. Proč se to ještě dneska vůbec vyrábí? Začínat by se mělo minimálně od 8GB, aby se to dalo používat. To není hejt, to je prostě fakt. Notebooky s Windows a tak malou ramkou, která nejde zvětšit, jsou jen plýtvání materiálem.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).