Domů » Bleskovky » Microsoft chystá na říjen překvapení: levný Surface Laptop s 12,5“ displejem

Microsoft chystá na říjen překvapení: levný Surface Laptop s 12,5“ displejem

Prakticky všechny technologické firmy v těchto dnech představují nové produkty, aby se s nimi pokusily zaujmout na předvánočním trhu. Výjimku pravděpodobně nebude tvořit ani Microsoft, který obvykle v říjnu představuje nová zařízení z rodiny Surface. Loni jsme se dočkali velké prezentace, která přinesla jak upgrady stávajících produktů, tak i zbrusu nová zařízení, letošní tiskovka se patrně ponese v podobném duchu. Jednou z úplných novinek má být Surface Laptop s menším 12,5“ displejem.

12,5“ Surface Laptop pro studenty

Chystaný počítač s kódovým označením Sparti má být v portfoliu Microsoftu pozicován jako levný notebook, který by mohl najít uplatnění například v rukách studentů. Počítač má pohánět procesor Intel Core i5 10. generace, základní model dostane do výbavy pouze 4 GB RAM a 64GB paměť, přičemž cena této konfigurace se má pohybovat mezi 500 a 600 USD (asi 11 300 až 13 500 korun bez DPH). Microsoft nepochybně nabídne i vyšší paměťové verze, ovšem vzhledem k praxi u ostatních počítačů Surface se obáváme vysokých příplatků.

Surface Laptop 3 13
Microsoft Surface Laptop ve 13,5 a 15″ variantě

Chystaný 12,5“ Surface Laptop doplní v nabídce Microsoftu 13,5 a 15“ modely, přičemž design a kvalita zpracování mají být u připravované novinky stejné jako u jeho větších sourozenců. Oproti nim bude novinka menší a lehčí, přibližně jako hybridní počítač Surface Pro se stejně velkým displejem.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments