TOPlist

Microsoft chystá na konec května další tiskovku, očekává se nový hardware

Letošní květen bude měsíc Microsoftu. V tomto týdnu došlo na představení novinek v oblasti vzdělávání (více informací), příští týden se odehraje tradiční vývojářská konference Build. A aby těch akcí nebylo málo, oznámil Microsoft na 23. května další tiskovou konferenci, která se bude konat v Šanghaji.

shanghai

V pozvánce na akci Microsoft láká, že ukáže světu, co dalšího se chystá. Média spekulují, že by se tato událost měla týkat novinek v oblasti hardwaru, neboť přítomen bude korporátní vice prezident divize zařízení Panos Panay.

Bohužel zatím nevíme, čím nás Microsoft ke konci května překvapí, jednou z novinek by mohly být nové hardwarové konfigurace Surface Pro 4, které ve včerejším rozhovoru pro Bloomberg Technology potvrdil viceprezident Microsoftu Yusuf Mehdi. To by však bylo na samostatnou tiskovou konferenci málo, takže očekáváme další novinky, například z oblasti smíšené reality.Nepřehlédněte

Šéf Microsoftu: budeme vyrábět více telefonů, ale nebudou vypadat jako ty dnešní

Nás by pochopitelně nejvíce potěšily novinky ze světa smartphonů, minimálně jasné stanovisko, co s nimi Microsoft hodlá v budoucnu dál (ne)dělat. Ředitel Microsoftu Satya Nadella v jednom z posledních rozhovorů naznačil, že v Redmondu připravují telefony, které se nebudou podobat těm dnešním. Na jeho slova před dvěma dny navázal šéf vývoje HoloLens Alex Kipman s tím, že telefon mrtvý, jen si to lidé zatím neuvědomili. Jsme tedy zvědaví, čím Microsoft smartphony nahradí, a zda se tím pochlubí už tento měsíc.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku