Domů » Bleskovky » Microsoft chystá na konec května další tiskovku, očekává se nový hardware

Microsoft chystá na konec května další tiskovku, očekává se nový hardware

Letošní květen bude měsíc Microsoftu. V tomto týdnu došlo na představení novinek v oblasti vzdělávání (více informací), příští týden se odehraje tradiční vývojářská konference Build. A aby těch akcí nebylo málo, oznámil Microsoft na 23. května další tiskovou konferenci, která se bude konat v Šanghaji.

shanghai

V pozvánce na akci Microsoft láká, že ukáže světu, co dalšího se chystá. Média spekulují, že by se tato událost měla týkat novinek v oblasti hardwaru, neboť přítomen bude korporátní vice prezident divize zařízení Panos Panay.

Bohužel zatím nevíme, čím nás Microsoft ke konci května překvapí, jednou z novinek by mohly být nové hardwarové konfigurace Surface Pro 4, které ve včerejším rozhovoru pro Bloomberg Technology potvrdil viceprezident Microsoftu Yusuf Mehdi. To by však bylo na samostatnou tiskovou konferenci málo, takže očekáváme další novinky, například z oblasti smíšené reality.

Šéf Microsoftu: budeme vyrábět více telefonů, ale nebudou vypadat jako ty dnešní

Nás by pochopitelně nejvíce potěšily novinky ze světa smartphonů, minimálně jasné stanovisko, co s nimi Microsoft hodlá v budoucnu dál (ne)dělat. Ředitel Microsoftu Satya Nadella v jednom z posledních rozhovorů naznačil, že v Redmondu připravují telefony, které se nebudou podobat těm dnešním. Na jeho slova před dvěma dny navázal šéf vývoje HoloLens Alex Kipman s tím, že telefon mrtvý, jen si to lidé zatím neuvědomili. Jsme tedy zvědaví, čím Microsoft smartphony nahradí, a zda se tím pochlubí už tento měsíc.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

15 komentářů

 1. Jestlipak si to Kipman taky tak slíznul jako já, když jsem si dovolil toto říci v jedné diskusi. To bylo křiku od…neuvědomělých:) Ačkoli já napsal, že telefon není kam posunout, takže jsem byl ještě mírnější než ten pán:)

  • To je jen slovíčkaření, ale je to tak. Pod pojmem mobilní telefon si představuji kompaktní (kapesní) zařízení schopné telefonovat a je jedno jestli umí pouze to a nebo je to i plnohodnotný notebook. Takže máte oba pravdu i ne. Každopádně je dnes HW tak daleko, že bude postupně docházet ke sjednocení telefon, multimedia, foťák, tablet/notebook, herní konzole,….. Vždyť to není zase až tak dlouho kdy mobil uměl jen telefonovat a psát sms.

  • O slučování s PC/konzolemi čtu už takových let, že to automaticky v textu filtruji, až se divím, že jsem si toho tady všiml. Takový obecně populární urban legend.

  • „Pod pojmem mobilní telefon si představuji kompaktní (kapesní) zařízení…“

   Skoda, ze take zariadenie sa dnes uz v podstate ani neda kupit, lebo od kompaktnosti ma kazda vlajkova lod na mile daleko.

  • Krayzie: iPhone SE?

  • Zamerne som napisal „vlajkova lod“ a to iPhone SE rozhodne nepatri.

  • Uni – zlučovanie uplne nie – tak ako nikdy nezlucis treba mac pro a macbook bo tam ten výkon nevopchas ale.. Ps vita a to je konzola zdochla prave kvôli telefónom a to že väčšine stacilo hrať na telefone tie blbosti… Aj normálne konzoly trpia tým že niekedy si taký občasný hráč musel kupit konzolu ci pc dnes si stiahne modern warfare a staci mu to na tablete trebárs

  • UNI, ten vývoj je samozřejmě postupný. Ještě snad před dvěma roky jsem si na mobilu nemohl prohlédnout větší pdf jak 300MB nebo prohlédnout či upravit soubor dwg. Dnes v tomto nemám na L950XL v podstatě omezení. Za pár měsíců si budeme hrát s 3D objekty. Zdá se ti, že je ten pokrok malý? Myslím, že ne. Jistě není to tak vidět jako přechod z tlačítkáče na dotykáč, ale ty možnosti se každý rok poměrně významně posouvají. V dnešní době mohu s klidem říct, že můj zastaralý mobil L950XL dokáže to stejné jako tablet s ARM procesorem a Windows nebo jakýkoliv tablet s Androidem a iOS. To znamená, že je tablet zbytečnost.

  • Tablet má stále jednu zcela zásadní vlastnost, zobrazuje desktop verzi webů….

  • RadekLaz: Jenže to je ten alibismus. MS si pořád myslí, že lidi chtěj používat mobily jako počítače. Tak to ale není. Vždyť jaký lepší důkaz by měl být, než osud mobilních desítek. Lidi o to prostě nestojej. Tablet má smysl, pokud chci lehký a kompaktní zařízení na internet, poznámky, není nic lepšího. Možná je to poněkud specifický využití, ale používáme iPady na zvučení na akcích, protože se s nimi moderní pulty dají ovládat a patlat to na malém displeji smartphonu, to nechceš. Celkově nechápu tyhle komentáře, trh sám určil, co smysl dává a co ne, co je zbytečné a co ne. A že by to byly tablety, to se mi nezdá.

  • Menty: Já jsem člověk a zájem o to mám. Chápu, že je pro patlání lepší tablet protože má větší obrazovku, ale tablet asi nemáš stále po ruce. Nebo ano? Já mám vždy u sebe doklady, peníze, klíče a mobil. Byly doby kdy jsme nepotřebovali mobil, byly doby kdy jsme nepotřebovali internet atd. Ale když máš tu možnost? Kolikrát jdeme s bandou nějakou tůru na horách, kecáme a někdo si nemůže vzpomenout na nějaký název čehosi. Co udělá? Vytáhne mobil a mrkne na web. Proč? Protože může. Mně se už mnohokrát stalo, že jsem byl někde mimopracovně a najednou telefon ze stavby, nebo od projektanta, rychle potřebujeme něco odsouhlasit. Tak co? Vezmu svou L950XL najedu na OneDrive kde mám veškerou databázi, otevřu výkres v dwg a vyřeším problém a na stavbě nemusí čekat banda dělníku tři hodiny než se vrátím do kanclu k počítači.

  • RadekLaz: S tím nemam jedinej problém. Jenže pořád to vůbec neobhajuje to, aby smartphony fungovaly jako počítače. Sám říkáš, že vytáhneš mobil, mobily to v dnešní době umí, tak v čem je problém? Já jsem narážel na ten koncept, kdy se mluvilo o tom, že smartphony budou mít plnohodnotný Win apod. O to ale nikdo nestojí.

 2. Hurá. Skoda že Nastupca pre surface 3 stale nič, keďže ARM chcu predstavovať až na jeseň.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).