Domů » Bleskovky » Microsoft chce naučit Windows Phone a Xbox tisknout

Microsoft chce naučit Windows Phone a Xbox tisknout

Systém Windows Phone, zejména ve své nejnovější verzi, se prezentuje jako nejvhodnější systém pro firemní sféru, čemuž napomáhá zejména podpora VPN, firemních účtů a také vestavěný kancelářský balík Microsoft Office. Svůj důraz pro firemní zákazníky Microsoft zdůrazňuje i ve své nové reklamě.

Paradoxně i přes přítomnost Office přímo v systému dosud neumí Windows Phone zajistit přímý tisk dokumentů, budoucnost má tento nedostatek napravit. Slovo budoucnost zmiňujeme zcela záměrně, neboť redmondský gigant je prozatím ve fázi hledání zaměstnanců, kteří by se tohoto projektu měli zmocnit. Na stánkách Microsoft Careers se objevila nabídka pozice Software Development Engineer, který by měl na starosti „revoluci v tisku“ pro ISV a IHV tiskárny na platformách Windows a Windows server, na telefonech, tabletech, Xbox a cloudových službách.

  

Nutná podmínka je minimální tříletá praxe ve vývoji softwaru se znalostí jazyků C/C+ + nebo C#, velkou výhodou je znalost vývoje na Windows Phone, práce s ISV a IHV partnery, případně navrhování platforem a API. Tento projekt je tedy prozatím ještě v plenkách, nicméně v budoucnu snad přímá podpora tisku na telefonech s Windows Phone přijde.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

23 komentářů

 1. igi (neregistrovaný)

  Cize realne asi v 2018 :(

 2. Si tak říkám, co je tak těžkého na tom přidat podporu tisku dokumentů, že na to potřebují mít dalších X lidí :D

  • Josef (neregistrovaný)

   Tak co kdybyste se tam došel předvést…

  • Milej Jozífku. To že si říkám, co je na tom tak těžkého v dnešní době neznamená, že bych to sám dokázal. Jen mě to zaráží, že na nějaké implementování možnosti tisku je potřeba tolik lidí, přitom se to ZDÁ JAKO TRIVIÁLNÍ VĚC.

  • ano, očividně se to jen zdá.

   Když slibují „revoluci“ v tisku, tak to asi nebude jentak nějaká podpora pro tisk z windowsPhone..

 3. golem (neregistrovaný)

  Asi to zabudování přímé podpory tisku do OS nebude až tak triviální, neb iOS ani Androud toto nezvlál implementovat do svého systému za celou dobu existence obou OS.

  • Tak iOS tisknout umi, pravda, treba mit tiskarnu podporujici AirPlay, coz sice neni standard, ale zase tak malo jich neni. Ale pro firemni pouziti to pravda neni.

  • Tak takový „tisk“ má i Android, jen musí mít podporu pro Google Cloud Print.

 4. kkw (neregistrovaný)

  Funkčních aplikací na droid je dost, co umí tisknout i SMS, naopak na WP jsem nenašel ani jednu. PrintHand je sice dobrým počinem na WP, ale má omezené možnosti výběru co tisknout.

  • Dafne (neregistrovaný)

   Ale MS nechce vyplodit nějakou aplikaci pro tisk, ale přímou podporu tisku vlastním OS, a to je už o něčem jiném.

  • KKW (neregistrovaný)

   To já chápu, ale ve výsledku to je pro uživatele stejné. Chci si vytisknout SMS a pár „blbostí“ a k tomu mi stačí i placená aplikace, která to bude umět.

  • KKW: Pro uživatele to stejné rozhodně není. Když není podpora ze strany OS, tak si to musí tvůrce aplikace vyřešit celé sám. To je velmi obtížné a např. u řady tiskáren nemožné. Navíc není možné zaručit podporu pro všechny tiskárny.

   Je tam tedy opravdu propastný rozdíl.

  • KKW: Já osobně neznám ani jednu aplikaci, která by mi mohla vytisknout cokoliv z androidu na běžné domácí tiskárně na síti, takže Vás poprosím o ten dostatek aplikací pro tisk.

  • KKW (neregistrovaný)

   Cloud Print a Print Hand jsou apky, kterými v droidu vytisknu vše, co potřebuju – tedy SMS včetně odesílatele a kulturního formátování + nějaký ten mail či soubor. Víc mi netřeba. Pokud mi Matonko poradíš jakou apkou ve WP tisknout SMS, budu rád.

  • Neříkám že WP tisknout umí, ale říkám že Android to neumí také, protože pro Cloud Print musí mít tiskárna podporu, a pokud mám doma 8 let starou tiskárnu připojenou na router, která tu podporu nemá, tak na ní nic nevytisknu…

 5. Však by nemuselo být úplně tak těžké použít podporu tisku z Win RT, ne?

 6. Jsem zvědavý, co z toho vyleze. Očividně nejde jen o přidání ovladačů pro obyčejný tisk.. spíš to bude něco cloudového, to je dneska moderní :)

  • No já bych začal funkcemi, které máme dnes. Tedy obyčejný tisk na tiskárnu. Moderní věci ať přidávají až budou mít toto hotovo :-P

  • „No já bych začal funkcemi, které máme dnes. Tedy obyčejný tisk na tiskárnu.“

   Presne tak…

 7. AleshM (neregistrovaný)

  Android a iOS neumí tisknout? Někdo tu psal o AirPlay a co Google Cloud print? To nefunguje? Nemám to vyzkoušené, ale někdo třeba jo. Počítám, že MS bude mít taky nějaký „cloud print“, jen marketingové jméno bude jiné. A půjde přes to tisknout ze všech Windows, počítačů, serverů, smartphonů, aniž by člověk přemýšlel o ovladači atd. Jen zas půjde o kompatibilní tiskárny. Google má nějaký zásuvný modul (nebo ovladač) HP, ale údajně ten Cloud Print podporuje i jiné tiskárny, než od HP. Ale asi taky ne všechny.

  • No na Android je napr. znama aplikace PrinterShare (popr. zdarma jsou k dispozici podobne nastroje od nekterych vyrobcu tiskaren), to ale stejne uplne neresi problem, protoze tisk jde pres prohlizec toho konkretniho nastroje, coz ma nekdy za nasledek to, ze se vytiskne pozadovane trosku jinak („rozpadene“). NECHAPU, proc se tohle s nastupem tabletu s klavesnici davno neresilo :-/

  • Mám doma Canon a tisknu z iOS naprosto v pohodě.

   I funkce skenovat do mobilu je užitečná.

  • KKW (neregistrovaný)

   Ano, Cloud Print a PřintHand pod droidem mi taky funguje s Canon MG6350 bez problému. Dokonce PrintHand pod WP taky fachčí i přes WIFI u Canonu, jen s ním nejdou tisknout ani blbý SMS.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).