Domů » Bleskovky » Microsoft čeká největší propouštění v historii: Společnost opustí 18 000 lidí (aktualizováno)

Microsoft čeká největší propouštění v historii: Společnost opustí 18 000 lidí (aktualizováno)

Aktualizováno 17. července, 15:00

Očekávané propouštění v Microsoftu bude nakonec mnohem větší, než se předpokládalo. Generální ředitel společnosti Satya Nadella v dnešním ranním dopise zaměstnancům oznámil, že v příštím roce přijde o své místo 18 000 zaměstnanců. Zhruba 12 500 míst skončí z důvodů začleňování mobilní divize Nokie do redmonského tábora; v první vlně, která proběhne v následujících šesti měsících, má přijít o místo 13 000 lidí.

 

Microsoft nabídne těmto lidem odstupné a pro některé z nich vytvoří i přechodná pracoviště, než si najdou jiné uplatnění, veškeré škrty ve stavech mají probíhat transparentně. Kromě míst, která vznikla nabytím mobilní divize Nokie, se chystá Microsoft zredukovat vrstvy managementu, aby došlo k urychlení rozhodovacích procesů a ke zvýšení produktivity, o němž hovořil Satya Nadella ve svém otevřeném dopise v minulém týdnu. Úplné znění dnešního dopisu (v angličtině) si můžete přečíst na stránkách Microsoftu.

Původní článek: Microsoft zřejmě čeká největší propouštění v historii: O místo má přijít až 10 % lidí

Dubnová akvizice mobilní divize Nokie znamenala pro Microsoft nárůst počtu zaměstnaců zhruba o 30 tisíc, k 5. červnu redmonský gigant zaměstnával 127 104 lidí. Integrací mobilní divize Nokie do Microsoftu se staly některé pozice duplicitní nebo zbytečné a v Redmondu se údajně aktuálně připravují na velkou vlnu propouštění. Podle serveru Bloomberg se může dotknout až 10 % zaměstnanců.

 

Bloomberg očekává, že propouštění bude masivnější, než v roce 2009, kdy přišlo o práci 5 800 zaměstnanců. Velkou restrukturalizaci společnosti naznačil minulý týden generální ředitel Microsoftu Satya Nadella v otevřeném dopise zaměstnancům, ačkoliv o propouštění v něm nepadlo ani slovo. Ohlášení této nepopulární změny nejspíše proběhne společně s vydáním finančních výsledků za uplynulý fiskální rok, které je plánováno na 22. července.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.