Domů » Bleskovky » Microsoft aktualizoval SkyDrive: Co je nového?

Microsoft aktualizoval SkyDrive: Co je nového?

Cloudové úložiště SkyDrive od Microsoftu se dočkalo významné aktualizace, která přináší zajímavá vylepšení. Nejdůležitější novinkou je přidání podpory formátu Open Document (ODF). Nově je také  možné sdílet odkazy na jednotlivé soubory rovnou na Twitter, linky jsou automaticky zkracovány přes odkaz SDRV.MS. Díky této funkci lze obrázky s přáteli sdílet ještě rychleji a je zřejmé, že Microsoft se snaží o uzší integraci SkyDrive se sociálními službami.

  

Na SkyDrive lze nově přes webový prohlížeč nahrávat soubory až do velikosti 300 MB. Podle vývojového týmu je tohle jen začátek a brzy se prý můžeme těšit na celou řadu dalších vylepšení. Doufejme, že i ve spojení s Windows Phone 7.5.

A jaké cloudové úložiště preferujete vy? Používáte právě SkyDrive nebo jiné, například Dropbox? V kuloárech se spekuluje, že už v průběhu příštího týdne by měl vlastní řešení pro ukládání souborů do cloudu představit také Google; služba by se měla jmenovat Drive a dostupná by měla být na adrese drive.google.com.

Zdroj

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

17 komentářů

 1. Jakub Karásek

  Skydrive vyuzivam hojne, ale doufal jsem, ze s updatem prijde i slouceni s livemesh (jak bylo drive deklarovano). Tak snad brzy

 2. Tom (neregistrovaný)

  Kdyz uz jsme u tech novinek :-)

  [odkaz]

 3. Ondřej (neregistrovaný)

  Za prvé souhlasím s Jakubem. Skydrive je super, ale chce to užší spolupráci s Windows live mesh. (co si dám v pc do sdílených v programu mesh, tak bych chtěl vidět v telefonu alespoň v programu skydrive). Za druhé děkuji Tomovi, že mi velmi zpříjemnil ráno. Windows 8 boudou na mém Trophy perfektní.

 4. Co bych chtel od MS je aby jen pridali par novych veci do Skydrive aplikace:

  1. Upload nezmensenych fotek

  2. Download muziky do Zune

  3. Synchronizace IE oblibenych

  4. Moznost vytvaret slozky a ruzne je presouvat

  Pak bych byl spokojeny.

 5. Zaujímavé, že na gsmarene sa píše pravý opak. WP8 na žiadnom terajsom zariadení nepôjde. Pravdu sa dozvieme asi asi až na jeseň.

 6. Sloučení s LiveMesh furt nikde, což by mě taky asi potěšilo nejvíc…

  • To asi každého.

   Ale Windows 8 má priniesť veľké zmeny a okrem iného bude aj možné na diaľku stiahnuť súbory zo svojho iného zariadenia.

  • Jakub Karásek

   Toto mi dnes odpovedeli ja facebooku:

   Jakube, propojení s Mesh nebude. Mesh končí, nahradí ji nová aplikace SkyDrive pro Windows. Dnes jí testujeme, a vše funguje skvěle – navíc 25GB místa a fetching souborů:)

   Takze se brzy dockame :)

 7. Mrzebra (neregistrovaný)

  Zdá se mi to, nebo po přihlášení ve skydrive na počítačí přes prohlížeč zmizela možno zobrazit synchronizované složky, tedy Live Mesh? To co jsem hojne využíval, když jsem z cižího počítače potřeboval otevřít nějaký dokument

  • Musis dat „Devices“ a tam clicknut na „View synced folders“

  • Mrzebra (neregistrovaný)

   Jsem asi slepej, ale nevidím to tam, když to rokliknu z aplikace live mesh, tak tak normálně vidím jméno/zařízení/sync folders, ale při normálním přihlášení na skydrive, který mám tedy v češtíně, tam nevidím nic a to ještě před týdnem tam byla položka „zobrazit synchronozované složky“.

  • Mrzebra (neregistrovaný)

   omlouvám se, už jsem položku „zařízení“ našel v menu windows live, ale to nic nemění na tom, že tedy možnost „zobrazit synchronizované složky“ zmizela v nabídce skydrive. Tak nevím, jestli to něco značí, jako rozdělení služeb nebo nevím.

 8. za dva tři týdny budou asi další novinky, jen tak dál.. už je na čase a konkurence houstne

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).