Domů » Bleskovky » Microsoft 365 pro běžné spotřebitele dorazí na jaře. Co bude předplatné obsahovat?

Microsoft 365 pro běžné spotřebitele dorazí na jaře. Co bude předplatné obsahovat?

Služba Microsoft 365 je v současné době prezentována jako inteligentní řešení pro firmy a školy, které v rámci jednoho předplatného získají licenci na systém Windows 10, kancelářský balík Office 365, a několik dalších funkcí a služeb v balíku Enterprise mobility + Security. Ředitel Microsoftu Satya Nadella nicméně na začátku letošního roku oznámil, že v Redmondu připravují i verzi pro běžné spotřebitele; podle nejnovějších informací by měla být spuštěna už na jaře příštího roku.

Office 365 a pár věcí navíc

Analytička Mary Jo Foley ze serveru ZDNet tvrdí, že chystaný produkt bude mít pravděpodobně název Microsoft 365 Life, a bude se jednat o přebrandovaný balík Office 365. Uživatel tak bude mít nadále přístup k aktuálním verzím balíku Office, 1TB prostor na OneDrive, apod. Oproti Microsoft 365 pro podniky bude chybět předplatné Windows 10, naopak má přibýt aplikace Teams for Life, tedy spotřebitelská verze Teams. Hovoří se také o integrovaném správci hesel.

Cena předplatného Microsoft 365 by měla být stejná jako v případě Office 365, a to jak ve verzi pro jednotlivce, tak pro domácnosti.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Kamil Čermák
Anonym
Kamil Čermák
Offline

Naštěstí pro příčetné uživatele, kancelářský balík Libre office je čím dále kvalitnější a většině lidí by měl na doma bohatě vyhovovat. Mě vlastně úplně stačí i v práci.
I když díky duševně zdravému zamětsnavateli stále pracujeme na zakoupeném a plně dostačujícím MS office 2010, eventuální přechod na Libre office by většinu lidí u nás v práci nijak neovlivnil.
Software jako služba je hnus.

Mira
Anonym
Mira
Offline

Co má duševní pohoda společného s tím, jaký používám office? Mám to „zaplacené“ a cítím se OK. Toto může napsat jen zaujatý troll.

Skylark
Uživatel
Skylark
Offline

Ne. Je to jen chudý Čech, který si ještě nezvykl, že za služby se musí platit. Kdyby mu ještě i něco říkala kompatibilita, neplácal by tu o Libre office.

Mira
Anonym
Mira
Offline

No já si ani nemyslím, že to je drahé pro chudé Čechy. Za předpokladu, že to využijí. V balíčku je 1TB na one drive (alternativa od google v této velikosti není, ale 200GB=720 mebo 2TB=960) k tomu aktuální balík office 3990 (pokud počítám, že to bude používat 6let to vychází 665/rok. Myslím, že ta cena je nějaká vysoká, asi to jde sehnat levněji, ale taky pochybuju, že by to někdo používal 6let). Celkově cca 1500/rok. U office zaplatíte o 400 víc, ale máte aktuální verzi office, nepotřebujete doma NAS. Samozřejmě někdo zálohu nepotřebuje a napíše pár dokumentů za rok. Ok,… Číst vice »

jk001
Uživatel
jk001
Offline

Mira ja súhlasím ja kupujem vždy na black friday Ofiice 365 home za cenu 59 eur ja tam licencia pre 6 užívateľov vo všetkých ich zariadeniach ( čiže PC mobil + tablet pre každeho) a každý má \1TB prtiestoru + aktuálny office prvý raz som kúpil v roku december 2018 na skúšku reku vyskúšam rok potom uvidím postupne sa našiel kolega s práce + bratranec ,brat že tiež skúsia teraz sme piati čo je pri cene 59eur 11,80 eur pre každého a veľmi rýchlo si všetci zvykli ved len 1TB cloud za 11,80 na rok je bezkonkurenčná cena .

zkill
Anonym
zkill
Offline

Mira: Office 2010 je pořád podporován MS až do října příštího roku, takže jeho použití není o nic více nebezpečné než použití novějších verzi.
U nás ve firmě vyvíjíme spoustu software (různé nástroje, kompilátory, knihovny, SDK, IDE) které pak naši zákazníci používají při svém vývoji. Většina tohoto software je k dispozici zdarma. A přesto znám spoustu zákazníků kteří používají 20 či více let staré verze. Zřejmě si asi neuvědomuješ, že nové nemusí být vždy lepší či kompatibilní. Ne vždy je rozumné či ekonomické přecházet na nejnovější verzi.

kuprt
Uživatel
kuprt
Offline

Zaujal mě ten správce hesel. On má microsoft nějaký vlastní sofistikovanější správce? Nebo je to taková klasika u Edge. Jinak 365ku mám hlavně kvůli cloudu, office je takový bonus. Takže další zlepšení je jen +