Domů » Články » Mi Band Tools: Šikovná česká aplikace pro pokročilou správu náramku od Xiaomi

Mi Band Tools: Šikovná česká aplikace pro pokročilou správu náramku od Xiaomi

Poslední dobou nastává obrovský rozmach v oblasti nositelné elektroniky. Jedním z nejdostupnějších a nejlevnějších zařízení je bezpochyby fitness náramek Xiaomi Mi Band. Oficiální aplikace má bohužel trochu omezené funkce, což elegantně řeší nástroj, která vám dnes představíme.

K náramku Mi Band existuje oficiální aplikace Mi Fit od Xiaomi, která však neposkytuje téměř žádné rozšířené možnosti, které by náramek obohacený barevnými diodami a vibračním motorkem mohl ze své podstaty nabídnout. Z tohoto důvodu vznikla aplikace Mi Band Tools, kterou vytvořil šikovný český programátor Zdeněk Horák. Používáte-li náramek Mi Band společně s Android zařízením a chcete z něj dostat maximum, pravděpodobně vás tento nástroj zaujme.

  

Aplikace Mi Band Tools umožňuje nastavení vlastních, individuálních a plně přizpůsobitelných oznámení pro příchozí hovory a jakékoliv jiné aplikace, které nějakým způsobem zobrazují oznámení ve stavové liště vašeho Android zařízení (SMS zprávy, emaily, zprávy z aplikace WhatsApp, Facebook a podobně). Aplikace je psaná v lehkém a přehledném material designu, díky čemuž je pro uživatele velice přívětivá.

 

Konfigurace a nastavení

Pro každé jednotlivé oznámení umožňuje Mi Band Tools nastavit vlastní délky a intervaly vibrací, vlastní barvu, délku a interval blikání diod. Užitečnou funkcí je možnost nastavit si opakování oznámení do doby, než bude na telefonu označeno za přečtené.

 

Každé oznámení lze nastavit jak globálně tak i individuálně pro jednotlivé aplikace či kontakty. Aplikace umožňuje nastavení podmínek, za jakých má k oznámení pomocí chytrého náramku dojít, lze nastavit časové rozmezí, je možné zakázat oznámení v tichém či prioritním režimu, při zapnuté obrazovce a podobně. Jednotlivá oznámení lze také filtrovat pomocí filtrů obsahu oznámení, což umožňuje například nastavení odlišných vzorů a podmínek pro SMS zprávy od vaší rodiny a od ostatních lidí.

 

Zajímavé je pokročilé nastavení oznamovacích vzorů, kde lze pomocí specifického řetězce nastavit libovolný oznamovací vzorec a to včetně kombinace různých barev a délek vibrací. Nastavení aplikace lze zálohovat do lokálního úložiště nebo do cloudu pro pozdější použití. 

Chytré funkce i česká lokalizace

Určitě stojí za zmínku integrovaná funkce „šlofík“, která vás dokáže vibracemi vzbudit po krátkém spánku o zvolené délce, jehož cílem je povzbudit váš mozek po náročném dni. Mi Band Tools také nabízí plugin pro aplikace Tasker, Automagic a Locale, čímž umožňuje nadšencům získat plnou kontrolu nad tím, kdy má chytrý náramek provést vibrační či barevný vzor a možnosti se tak stávají téměř neomezené. Aplikace je v současné době dostupná ve 12 jazycích, včetně češtiny.

Odkaz na Google Play 

Autor má s aplikací velké plány a připravuje další zajímavé funkce a je otevřený všem nápadům na zlepšení aplikace. Důkazem tomu jsou také pravidelné aktualizace. Aplikaci je možné zakoupit na Google Play za přívětivou částku 29,99 Kč, trial verze není k dispozici.

Redakce

Redakční profil SMARTmania.cz. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se nám na e-mail redakce@smartmania.cz.

11 komentářů

 1. Flu (neregistrovaný)

  Šikovná appka, koupeno :)

 2. DM (neregistrovaný)

  Dobrý den, chtel bych se zeptat zda nepremyslite tuto aplikaci dat ke stazeni take v Itunes..?

  Dekuji DM

 3. Biker Joey (neregistrovaný)

  Dobrý den. Taky bych se chtěl zeptat zdali bude verze i pro iOS. Moc rád bych si ji koupil. Děkuji

 4. Carlos (neregistrovaný)

  Uvedená aplikace hrozně žere baterku, zkrátí dobu mezi nabíjeními na půlku, i hůř. Z některých recenzí má člověk dojem že je to náhrada ofiko apky, ale je to jen slabý doplněk. Pokud máte verzi s bílými LEDkami, bohatě stačí notifikace standardní aplikací. Je také mnohem spolehlivější co se týká buzení a upozornění. S ohledem na to že není trial verze, byly to vyhozené peníze, v mém případe 45 Kč, není to moc, ale autor průběžně zdražuje. A na negativní recenze reaguje autor dost nedůtklivě.

 5. Nela (neregistrovaný)

  Dobrý den, mě by zajímalo, zda by v této aplikaci nešlo lépe využít měření tepu, třeba nastavením hodinového tréningu a podobu této hodiny by probíhalo v určitých intervalech měření? děkuji

 6. Eva Mikesova (neregistrovaný)

  Dobry den najdu v aplikaci krokomer??dekuji

 7. Chtěl bych se zeptat jestli se dá náramek nějakým způsobem lokalizovat ztratil jsem ho někde na diskotéce

 8. Libi se mi jak sikovny cesky programator Zdenek horak vsechny konkurencni aplikace hodnoti jednou hvezdickou, velice eticke :)

 9. Ladislav Střeštík

  Dobrý den,

  mám zájem o aplikaci, ale nebudu platit kartou.
  prosím návrh jiné platební metody, například převodem.
  Díky za informaci, L. Střeštík

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).