Domů » Bleskovky » Mercedes-Benz konkuruje Tesle, představil své řešení domácí baterie

Mercedes-Benz konkuruje Tesle, představil své řešení domácí baterie

Před více než měsícem představila společnost Tesla, známá především pro své luxusní elektrické sedany, další produkt do svého portfolia. Jedná se o akumulátor PowerWall, který uchovává elektrickou energii získanou ze slunce skrze solární panely, nebo během noci, kdy se nabíjí z levnějšího proudu, aby mohla být využita později. Německá automobilka Daimler nyní představila i své řešení pro domácnosti i podniky, a tak Tesla již není na tomto trhu sama.

 
PowerWall od společnosti Tesla

Podobně jako u Tesly, i řešení od společnosti Daimler, které bude prodávané pod značkou Mercedes-Benz, obsahuje bateriové články původně určené pro elektrická auta. Každý modul s bateriemi má kapacitu 2,5 kWh a je možné jich zkombinovat až osm – tím se kapacita navýší až na 20 kWh. O ceně prozatím nejsou žádné informace. PowerWall od společnosti Tesla nabízí kapacitu až 10 kWh a prodává se za cenu zhruba 90 000 Kč.

 
Domácí baterie od společnosti Daimler

Z obrovské poptávky po PowerWallu je patrné, že uživatelé mají o podobná řešení velký zájem, a pokud Daimler nasadí u svého řešení odpovídající cenu, mohl by výrazně uspíšit rozšíření domácích akumulátorů a ulehčit životnímu prostředí. Nově představené akumulátory německé společnosti by se měly k prvním zákazníkům dostat během září.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.

5 komentářů

 1. Milan (neregistrovaný)

  Ano, výrobou akumulátorů výrazně ulehčíte životnímu prostředí.

  • tiez som skoro spadol zo stolicky.

  • Durus (neregistrovaný)

   Nie vyrobou, ale pouzivanim sa ulahci zivotnemu prostrediu…

  • DURUS: tys to ale nepochopil. Pouzivani te baterie po dobu jeji zivotnosti nevyrovna skodu zpusobenou na zivotnim prostredi, ktera vznikla pri jeji vyrobe.

 2. berci (neregistrovaný)

  Nevím,ale myslím si,že ne výrobou a následným užíváním se ulechčí životnímu prostředí,ale nevýrobou a nepoužíváním se ulechčí životnímu prostředí.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).