Domů » Bleskovky » Méně spamu, více kvalitního obsahu: Facebook bude inteligentně doporučovat články

Méně spamu, více kvalitního obsahu: Facebook bude inteligentně doporučovat články

Facebook oznámil změny, které by měly brzy přinést pozitivnější vnímání doporučovaných odkazů mezi novinkami na domovské obrazovce. Kromě zajímavého obsahu totiž často podstrkují uživateli spam, Facebook jej však nově bude automaticky rozpoznávat a bude se snažit uživateli nabídnout zajímavější obsah.

   

Algoritmus, který bude mít výběr článků na starosti, bude analyzovat několik faktorů. Podle průzkumu dávají lidé přednost těm článkům, které neobsahují pouze nadpis, ale i krátký úvod, který uživatele přinutí na článek kliknout. Když se uživatel rozhodne stránku navštívit, Facebook bude měřit čas, jaký na ní stráví před tím, než se na Facebook vrátí. Krátký pobyt zvýší pravděpodobnost, že odkazovaná stránka je pouze spam. Rozhodujícím faktorem pro zhodnocení kvality článku bude také počet lajků a komentářů pod jeho odkazem.

    

Upřednostňovány rovněž budou příspěvky, které obsahují odkaz v nezkrácené podobě, jelikož u nich má člověk jistotu, na kterou stránku jej přivedou. Lidé chtějí adresu webové stránky vidět a častěji klikají na příspěvky, které adresu neskrývají (například kliknutím na obrázek). Doporučování kvalitnějšího obsahu a minimalizace spamu by měla dorazit na Facebook již v tyto dny.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentářů

 1. lerion (neregistrovaný)

  „Když se uživatel rozhodne stránku navštívit, Facebook bude měřit čas, jaký na ní stráví před tím, než se na Facebook vrátí. Krátký pobyt zvýší pravděpodobnost, že odkazovaná stránka je pouze spam.“

  Naprostou většinu obsahu otevírám v novém panelu. To bude Facebook měřit jak?

  Jinak Facebooku se podařilo to, co žádnému totalitnímu režimu předtím – dokáže cenzurovat obsah, určovat, co bude uživatele zajímat a s kým se bude kamarádit. A ještě na tom vydělá prachy. Geniální.

  • Preto som už dávno túto sieť opustil. Integroval som svoje kontakty do ICQ (áno, stále ho používam), a som absolútne spokojný.

  • Mceza, tak vytvoř konkurenci a bez diktování a omezujících faktorů. Navíc by to od Tebe mohl časem koupit za velký peníz třeba MS za které by jsi si mohl zakoupit nějaké nové veterány+Lumču pro jejich focení :-D Fascinuje mě, že jsi takový „anonymní“ génius a stále nevedeš žádnou podobnou(gigantickou) firmu a přitom toho víš tolik :-D

  • lerion narozdiel od tebou milovanych totalitnych rezimov je fb DOBROVOLNY a slobodny system komunikacie medzi ludmi…nikto ta nenuti nikto sa ti nevyhraza atd…ak sa hanbis za seba. tak nelez na internet samozrejme..

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).