Domů » Bleskovky » Memory leak na Lollipopu stále dělá problémy: Pomoci by měla až verze 5.1.1

Memory leak na Lollipopu stále dělá problémy: Pomoci by měla až verze 5.1.1

Vydání nové verze operačního systému Android se neobešlo bez problémů. Jedním z hlavních nedostatků, na který si uživatelé stěžují, je tzv. únik paměti (memory leak). Tato chyba se vyznačuje tím, že se operační paměť alokovaná některou z aplikací zpětně neuvolní a dochází tak k pádům, zpomalení systému apod. U telefonů, které mají běžně k dispozici i 1,3 GB operační paměti, se během používání sníží kapacita volné paměti zhruba na polovinu. Nepomáhá ani ruční ukončení aplikací

 

Problém se prvně projevil v Androidu 5.0.1. Předpokládalo se, že s vydáním nové verze 5.1 bude problém vyřešen, ale bohužel se tak nestalo. Vývojáři uklidňují uživatele, že bude chyba odstraněna v následujícím vydání (5.1.1). Přesné datum vydání této verze zatím není známo.

Zdeněk Beran

Redaktor serveru SMARTmania.cz a dalších technologických webů, fanoušek počítačového hardwaru, mobilních zařízení všeho druhu a jiné elektroniky, milovník akčních počítačových her a PUBG.

11 komentářů

 1. Je dobře, že i ostatní společnosti se chytli trendu MS vydávat veřejné betaverze. Ale možná by to měly uživatelům sdělit.

 2. No ona je otázka, které z přístrojů Android 5.1.1 dostanou… Většina výrobců se na to s prominutím vy… Zlatý MS a Apple

 3. pepe (neregistrovaný)

  Bigt- to mas pravdu :-) aspon si budou muset koupit novy mobil. Prachy se musi točit!

 4. Děje se to na všech zařízeních? Snad ne? Mám první Nexus 7 (2012) Wifi verzi a tam to je fakt katastrofa. Někdy čekám i minutu a někdy se tablet už ani neprobere a sám restartuje. Zkoušel jsem OTA, flashovat, provést různé formáty po flashnutí, ale nic nezabírá. Kitkat běžel v pohodě. Momentálně mám 5.1, protože jsem chtěl zkusit, jestli už je lepší než 5.02. Malé zlepšení tam možná je, ale stejně je to pořád hrůza. Už mě to nebaví, takže na 5.1 budu chvíli trpět a počkám si na 5.1.1. Věřím, že pro můj Nexus bude zase hned po vydání a snad to nebude trvat měsíce.

  • Vakek (neregistrovaný)

   Přesně tak…taky mám Nexus 7 (2012) Wi-fi a po updatu na Lollipop to byla naprostá hrůza..stejně jako ty jsem zkoušel všechno možné a nemožné, ale nic nepomohlo. Jediné co mě tedy zbývalo bylo návrat k 4.4.4…..tak jsem to udělal a mám klid…pro příště si radši počkám na uživatelské zkušenosti ostatních, kteří to ozkouší za mě :))

 5. Yegor (neregistrovaný)

  Tomu ne a nevěřím :-D Srandoid je přeci tak dokonalý :-D :-D :-D

 6. twi (neregistrovaný)

  A stale je taky zasekany?

 7. Juricek6 (neregistrovaný)

  Ten Srandoid jak jsi napsal už dávno zasekaný není , jdi si koupit pořadný foun co má slušné střeva aspon 2GB Ram a nemáš problém z ničím , na mým nexusu 5 vše jede jak po másle .

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).