Domů » Bleskovky » Meizu zbrojí, na MWC přiveze mobilní Ubuntu

Meizu zbrojí, na MWC přiveze mobilní Ubuntu

Spolupráce čínského výrobce mobilních telefonů Meizu se společností Canonical, která stojí za vývojem systému Ubuntu, trvá již nějaký čas, proto bylo poměrně velkým překvapením, že premiéru mobilního Ubuntu zajistila poměrně neznámá španělská firma BQ s modelem Aquaris E4.5. Meizu nicméně nesložilo ruce do klína a svůj telefon s tímto systémem představí s největší pravděpodobností na veletrhu MWC v Barceloně.

Alespoň tak naznačuje ve své pozvánce, kde vyjmenovává dva aktuálně používané systémy Flyme a YunOS (oba postavené na Androidu) s otazníkem a textem „Co přijde příště?“ Již dříve se objevily fotografie loňské vlajkové lodě MX4 s běžícím systémem Ubuntu, je tedy možné, že na MWC bude znovupředstaven právě tento model, ačkoliv čínský výrobce nás může překvapit zcela jiným smartphonem.


  

Vývojáři systému Ubuntu mají se svou mobilní platformou podobný záměr jako Microsoft s Windows 10 – přinést jeden operační systém s jedním aplikačním ekosystémem na co nejširší spektrum zařízení. Systém Ubuntu by navíc měl i na mobilních telefonech nabídnout prostředí plochy, díky čemuž by smartphone mohl po připojení většího displeje a potřebných periferií částečně nahradit počítač.

  

Otázkou je, jak dlouho bude spolupráce Meizu s Ubuntu trvat, neboť minulý týden došlo k poměrně velké investici internetového obchodu Alibaba do tohoto čínského výrobce. Alibaba stojí za vývojem operačního systému YunOS a pochopitelně se bude snažit svoji platformu s integrovaným obchodem prosazovat na co největší množství zařízení společnosti Meizu. Na Ubuntu v podání Meizu se ale přesto velmi těšíme. 


Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Wesi (neregistrovaný)
Anonym
Wesi (neregistrovaný)

Otázka pro Linuxáky, půjde na tom hrát Dota2, popř. něco ze steam knihovný s menšími nároky?

Zirk0n
Uživatel
Zirk0n

Myslím, že SteamOS nejede na Ubuntu ale na Debianu, kvůli novému zobrazovacímu serveru MIR, který si Canonical udělal speciálně pro sebe a postavil na něm právě Ubuntu Touch. Později na něm pojede i desktop.

Teoreticky by to mohlo být možné, když Valve připraví Steam pro nový desktop s MIRem.

Ale rozhodně v blízké budoucnosti několika měsíců možná i let tak nebude.

jofré (neregistrovaný)
Anonym
jofré (neregistrovaný)

Mam pocit ze to byl model MX3 na kterem ukazovali Ubuntu OS.Opravte si to.