Domů » Bleskovky » Meizu uzavřelo spolupráci s Ubuntu: Na MX4 má být možné spouštět aplikace pro desktop

Meizu uzavřelo spolupráci s Ubuntu: Na MX4 má být možné spouštět aplikace pro desktop

Systém Ubuntu Touch se dočká rozšíření do dalších telefonů. Na začátku letošního roku se objevila jeho oficiální portace pro telefon Meizu MX3, nyní Meizu uzavřelo se společností Canonical, která má vývoj mobilního Ubuntu na starosti, dlouhodobější spolupráci. Na jejím konci má vzniknout nová verze systému Flyme OS, která bude založena právě na Ubuntu včetně celého aplikačního ekosystému.

  

Tento ekosystém má přinést mnohem větší uniformitu a kompatibilitu aplikací na mobilních zařízeních a počítačích se systémem Ubuntu, v budoucnu by dokonce mělo spouštět desktopové aplikace na telefonu, což by mohlo najít uplatnění při připojení telefonu k většímu displeji. Flyme OS založený na Ubuntu Touch by si však měl ponechat všechny současné funkce včetně napojení na cloudové služby AliBAba, uživatelské prostředí bude zřejmě mixem obou systémů.

 
Ilustrační obrázek 

První telefony s novým systémem by měly přijít na trh již na začátku příštího roku, první vlna naplánovaná na první čtvrtletí se má dotknout čínského a evropského trhu. Jedním z prvních modelů, který nový Flyme OS dostane, má být Meizu MX4.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. Držím jim palce. Už jen proto, že dva systémy je prostě málo, vlastně tři(vždy zapomenu na BlackBerry).

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).