Meizu se daří, za leden celosvětově prodalo 1,5 milionu smartphonů

Meizu patří mezi výraznější čínské výrobce a v minulém měsíci se mu velmi slušně dařilo. CEO společnosti Jack Wong oznámil, že za leden Meizu celosvětově prodalo 1,5 milionu smartphonů. Oproti prosinci, kdy výrobce prodal milion zařízení, tedy prodeje poskočily o rovných 50 %. Velký podíl na prodejích má především model Meizu MX4 (recenze), který se oficiálně prodává také na českém a slovenském trhu, a pak také listopadová novinka Meizu MX4 Pro s Quad HD displejem, kterou u nás ale zatím neseženete. V průběhu března se model MX4 rovněž dočká aktualizace na Android 5.0 doplněný uživatelskou nadstavbou Flyme OS (více informací).

Na čínském a světovém trhu se velmi dobře prodávají také levnější modely této značky a například nedávno oznámený Meizu M1 v první minutě zaregistroval 100 000 předobjednávek. Vypadá to tedy, že se tomuto čínskému výrobci vstup do roku 2015 povedl.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

Jeden komentář

  1. radim (neregistrovaný)

    A to je mnoho? Vzdyt i chromy microsoft proda vice.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *